Maailma olisi paljon parempi paikka jos

kaikenlaiset vanhoilliset, kiihko- ja ääriaatteet laitettaisiin pannaan!
6373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

synti ei olisi päässyt vilahtamaan maailmaan.

Äänestä
  • Mitäs jumala antoi synnin vilahtaa.

    Äänestä

  • Maaginenkasipallo kirjoitti:

    Mitäs jumala antoi synnin vilahtaa.

    Meille annettiin vapaa tahto valita. Kuten alusta ollut on, se johtaa vääriin valintoihin. Ei siitä muita voi syyttää... Valitse Jeesus. Silloin valintasi on oikea. Hän johtaa oikealle tielle.
    Sanoi Jeesusfani. 60v.

    Äänestä

Oletteko muuten huomanneet, että kuinka paljon ääri-oikeisto ja äärivasemmisto muistuttavat toisiaan. Kun menee tarpeeksi pitkälle, fasismin värillä ei ole väliä (punainen vai valkoinen).

Ympäri mennään ja yhteen tullaan, menee sanontakin, joten emmekö voisi nimetä ääri-oikeiston ja äärivasemmiston takalistolaisuudeksi?

Äänestä
  • Tiesittekö, että arabit olivat hitlerin taistelutovereita toisen maailmansodan aikana? Nytkin Saksan uusnatsit ihailevat ja kannattava Irakin islamisti presidentin lausuntoja.

    Tiesitkö, että joukkomurhaamisen maailmanennätys on kiinalaisella Mao Tse Tungilla. Hän saattoi hengiltä 65 miljoonaa ihmistä.

    Äänestä

  • .............................. kirjoitti:

    Tiesittekö, että arabit olivat hitlerin taistelutovereita toisen maailmansodan aikana? Nytkin Saksan uusnatsit ihailevat ja kannattava Irakin islamisti presidentin lausuntoja.

    Tiesitkö, että joukkomurhaamisen maailmanennätys on kiinalaisella Mao Tse Tungilla. Hän saattoi hengiltä 65 miljoonaa ihmistä.

    kirjoitusasua muokattiin aikaa sitten ja nykyään se kirjoitetaan Mao Zedong? ja reilu 40 miljoonaa kuoli nälkään kun Mao yritti auttaa tapattamalla varpuset. kun hyönteiset söivät sitten sadon, porukalla tuli nälkä.

    Maon uudistusten aikana väkiluku myös kaksinkertaistui. "jokainen vatsa kannattaa kahta kättä" ei ollutkaan aivan 1 1 -juttu. nuija ja tosinuija ja yks ihminen, mutta ihan kaikki ei ollu harkittuja murhia vaan taitamattomuutta myös.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rauhanpiippumies kirjoitti:

kaikenlaiset vanhoilliset, kiihko- ja ääriaatteet laitettaisiin pannaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu