Westendin klinikka

Olen jotenkin onnistunut jäämään
ulkopuolelle tuon kamalan kohun...
Nyt on kyllä huijattu olo.
Onko tuo Pietilä oikeasti vain yleislääkäri?
Laitoin 90-luvulla silikonit ja valitin
pitkistä rumista arvista jotka näkyy kokoajan.
Hän suositteli arpien värjäämistä...
Nyt toinen rinta on ihan outo ja kipeä ja
pelkään implantin olevan rikki.
Hän kyllä väitti,
ettei implantti voi KOSKAAN mennä rikki
eikä tartte uusia.
Pitäisi kai mennä tarkastuksen.
Onko tuo klinikka vielä toiminnassa?
En kylläkään pysty tuota tyyppiä enää
kohtaamaan, mutta olisi kiva tietää, ettei
muille käy samoin!
62565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ilmeisesti tuota klinikkaa ei ole enää olemassa, joten pitää mennä jollekin muulle plastiikkakirurgille tarkastukseen. Nuo vanhemmat silikoni-implantit voivat vuotaa rikkoutuessaan. Mutta ennemminkin mieleeni tulisi kapseloituminen noiden kipujen takia. Jos noinkin pitkän ajan on pärjäillyt ilman oireita, tulos on aika hyvä. Kapseloituminen voi aiheuttaa rinnan outoutta ja jopa muodon muuttumista kivun ohella. Plastiikkakirurgi osaa kyllä selvittää onko kyseessä kapseloituminen tai implantin vuoto.

Äänestä

Tyytyväinen ole kyseisen herran toimenpiteisiin.

Ensimmäisellä kerralla kävin rasvaimussa ja toisella kertaa leikattiin roikkuvat silmäluomet.

Molempiin olen erittäin tyytyväinen.

Että osaa/osasi ainakin osan toimenpiteistään.

Äänestä
  • tuli kuvaan alkohooli ja pillerit

    Äänestä

Mulla ihan pikku juttu vaan, luomen poisto kulmakarvan kohdalta, ja sen Pietilä hoiti hienosti kotikaupunkini lääkärikeskuksessa (90-luvun alku). Arpi ihan näkymätön. Eli minä en muistele tätä herraa pahalla.

Äänestä

Olen -99 käynyt laittamassa hänellä silikonit ja muistona on enää ne pitkät arvet.

Silikonit voivat hyvinkin olla rikki. Kannattaa käydä näyttämässä jollain pätevällä plastikkakirurgilla ja kysyä hänen mielipidettään ja hän voi kirjoittaa lähetteen eteenpäin.

Ulkopuolinen ei sitä huomaa onko ne rikki ei edes kirurgi vaan pitää käydä kuvauksissa.

Äänestä

Pietilä oli varsinainen suutari, tuskin edes kirurgi, puhumattakaan plastikkakirurgi. Itselläni kauheat vaot korvallisilla hänen "kauneusleikkauksen" jäljiltä. Valvira puuttuu joihinkin "valelääkäreihin", jotka ei isompia mokia tee ja sitten tuollainen puukon käyttäjä saa heilua mielensä mukaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


silikonit kirjoitti:

Olen jotenkin onnistunut jäämään
ulkopuolelle tuon kamalan kohun...
Nyt on kyllä huijattu olo.
Onko tuo Pietilä oikeasti vain yleislääkäri?
Laitoin 90-luvulla silikonit ja valitin
pitkistä rumista arvista jotka näkyy kokoajan.
Hän suositteli arpien värjäämistä...
Nyt toinen rinta on ihan outo ja kipeä ja
pelkään implantin olevan rikki.
Hän kyllä väitti,
ettei implantti voi KOSKAAN mennä rikki
eikä tartte uusia.
Pitäisi kai mennä tarkastuksen.
Onko tuo klinikka vielä toiminnassa?
En kylläkään pysty tuota tyyppiä enää
kohtaamaan, mutta olisi kiva tietää, ettei
muille käy samoin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu