ulkomaalaiset miehet

naimisissa ulkomaalaisen kanssa??kokemuksia, hyviä/huonoja?
5484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

turkkilaisten yms. suomalaiset vaimot ovat lähes sataprosenttisesti ylipainoisia blondeja. usein työttömiä.

Äänestä
  • No niin taas yksi kommentti yhdesta suusta. Aina sanotaan samaa, jos et sa miesta tai naista kotimaasta on lahdettava merta edemmas kalastamaan. No joka tapauksessa, olen avoliitossa ulkomaalaisen miehen kanssa yli 2v, ei kyllakaan Turkkilainen, mutta ulkomaalainen.
    Mieheni on Aasiasta kotoisin.
    Emme asu suomessa vaan Englannissa. Mieheni muttanut Englantiin jo lapsena, eli tuntee olevansa englantilainen. Mina en ole ylipainoinen enka muutenkaan poikkeavan nakoinen, ja olen suhteellisen hyvassa ammatissakin. Onko todellakin nan tta suomessa piirit ovat viela niin suppeat etta jos nait ulkomaalaisen niin olet luuseri ??? Kasvakaa jo ihmeessa aikuisiksi ja lopettakaa moiset ivaamiset.
    Taalla Englannissa luojan kiitos asiat ovat aivan erilailla, eli ketaan ei tuijottele tai arvostele meita. Saamme elaa kaikessa rauhassa.
    Olen ollut myos parisuhteessa suomalaisen miehen kanssa, ja kylla taytyy sanoa, etta jos tasoa haluaa niin kylla kallistun ulkomaalaiseen mieheen, enka nyt puhu vain Etela-euroopan miehista, vaan yleensakin ulkomaalaisista miehista, vaikkapa ihan naapurimaan Ruotsin pojista, jotka kylla menevat ohi suomalaisen miehen. Olen kaikinpuolin tyytyvainen parisuhteeseeni, oen saannut hellan, rakastettavan, mukavan, fiksun ja muita ajattelevan miehen miksi vaihtaa se suomalaiseen Jormaan ??? Aina puhutaan suomalaisten miesten luotettavuudesta jne, mutta kylla se on kaikkea muuta tana paivana. Suomessa kukoistaa perhevakivalta, juoppous, kateellisus, mustasukkaisuus jne .. mistakohan nuo asiat johtunee ?? Siis annetaan jokaiselle mahdollisuus ja oikeus rakastaa keta itse haluaa.

    Äänestä

Jos olet nuori niin kokeile (mutta älä mene naimisiin) että sitten vanhempana tajuat suomalaisen miehen olevan sen parhaan.

Äänestä
  • Pahin virhe, on maahantuoda turkkilainen mies tänne ja mennä naimisiin hänen kanssaan. Voitte olla varmoja, että kun mies asuu täällä ja käännätte selkänne, niin jo heiluu heppi muualla.

    Kaiken lisäksi nämä miehet ovat yleensä taloudellinen rasite.

    Äänestä

No jos sinä Suomalainen nainen et suostu tajuamaan että miehesi suomenkieli ei ole täydellinen vaan tosiaan uskot Sinäkin että hän tarkoittaa juuri se mitä hän juuri suomeksi päästi suustansa, niin älä.

Jospa Sinä murjottamisen sijasta kertoisit miten käsitit äskeinen puheenvuoroni?

Kaipaat hyviä kokemuksia? Tuu sänkyyn =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dooris kirjoitti:

naimisissa ulkomaalaisen kanssa??kokemuksia, hyviä/huonoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu