HEJSAN!
FINNS DET NÅN SVENSKSPRÅKIG MÄNNISKA HÄR SOM HAR SATT IN KONTAKTANNONSEN TILL EXEMPEL PÅ SUOMI24/TREFFIT OCH FÅTT MINST 30 SVAR PÅ DEN ?
FINNS DET NÅN SVENSKSPRÅKIG MÄNNISKA HÄR SOM HAR SATT IN KONTAKTANNONSEN TILL EXEMPEL PÅ SUOMI24/TREFFIT OCH FÅTT MINST 30 SVAR PÅ DEN ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ompa outo nimi " forskare "
liekö mies, vai nainen vai molempia?
En vastaisi tälle forskarelle millään kielellä.
Ettei olisi sama, joka yritti tutkia jo suomeksikin. Jotain pilailua vaan.
måste du ha mer än 30 svar? En bra svar är värt mer än 30 dåliga.
Har haft en annons o profil i suomi24 och fått säkert minst 50 svar. Träffat endast 3, haft telefonkontakt med några få. Har som bäst ett allvarligt förhållande med en av de 3 jag hade träff med. Vi har snart sällskapat i två år och planerar att flytta ihop nästa vår.
Berätta lite närmare om vad du undersöker och vilken information du vill ha.
Hej igen!
Jag är ingen "tvivelaktig" forskare:) utan en studerande på universitetet som skulle vilja göra en avhandling om hur man svarar på kontaktannonsen (hur man skriver kontaktannonser har redan forskats). Tycker att det sku vara jätte intressant. Jag vill inte sätta in annonsen själv bara för att samla svar, och så därför frågar jag om nån sku kunna hjälpa mig. Jag ska INTE alls använda nån personlig information i min forskning!
Om nån är intresserad så hon/han kan vänligen mejla mig: [email protected]
Men om inte så måste jag hitta på nåt annat tema:)