Moi!!

,,,,,,,,

Mua on kyllä alkanu vituttaa, että mä tunnen olevani ainut punkki koko kylässä jossa mä asun.. Ku täällä ei oo ku jotain japseja, ja sellasia jotka oikeesti vaan koittaa olla punkkeja.. Ja sen näkee päältä!
Tää on kumminki sen verran pieni kaunpunki ettei oikein oo ketään. Ykski tyyppi laitto hakaneulat housuihin jotka se oli ostanu valmiiks revittyinä, ja kuuntelee jotain GC..
Ja sit ku en oo ees mikään kauhee vanha,siis alle 15 vuotta, nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena, kahtoo sillä tavalla et toi on ihan liian nuori.. Mut mitä vitun väliä sillä on? Jos on kumminki aatteet kohallaan?

7

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nancy Spungen, punk elää.

      Mä oon kans alle 15 vee ja punkki, aatteet punkkarin tekee, ei niinkään vaatteet vaikka niilläkin on kyllä merkitystä. Mullekin varmasti sanottaisiin tai mua katottaisiin sillee et oon liian nuori jos jaksaisin panostaa pukeutumiseen jtn vitun koulua varten.

      • ,,,,,

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?


      • Nephele
        ,,,,, kirjoitti:

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...


      • anttifani xD
        Nephele kirjoitti:

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...

        niin meinaatko et ei henkan&maukan "punk"-vaatteita, vaan normaalei vaatteita?


    • P.U.N.K

      Oon kans tota mieltä et musiikki ja aattet sen tekee vaik pukeudun kyl maihareihin ja nahkarotsiin mut en tod osta mtää revittyi housui kaupoist,niiku nykyää kaikki, enkä älyy oikee niit japsei. Yrittääks ne olla punkkei vai mitä? eiks ne kuuntele jtn japani musaa? Ainii ja oon kans alle 15...

    • ...........---

      joo mieki oon alle 15,ja yleensä mul on päällä semmonen mustahuppari jonka selässä on nsns.lappu johon oon kirjottanu bändien nimiä,muute ihan normi vaatteet... :D

      Mieki oon/olin ainut punkki..

    • GG Allin

      "nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena"

      Punk rock is not something you grow out of. Punk rock is like the mafia and once you're made, you're made.
      -Joe Strummer

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1070
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      847
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      810
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      729
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe