Moi!!

,,,,,,,,

Mua on kyllä alkanu vituttaa, että mä tunnen olevani ainut punkki koko kylässä jossa mä asun.. Ku täällä ei oo ku jotain japseja, ja sellasia jotka oikeesti vaan koittaa olla punkkeja.. Ja sen näkee päältä!
Tää on kumminki sen verran pieni kaunpunki ettei oikein oo ketään. Ykski tyyppi laitto hakaneulat housuihin jotka se oli ostanu valmiiks revittyinä, ja kuuntelee jotain GC..
Ja sit ku en oo ees mikään kauhee vanha,siis alle 15 vuotta, nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena, kahtoo sillä tavalla et toi on ihan liian nuori.. Mut mitä vitun väliä sillä on? Jos on kumminki aatteet kohallaan?

7

632

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nancy Spungen, punk elää.

      Mä oon kans alle 15 vee ja punkki, aatteet punkkarin tekee, ei niinkään vaatteet vaikka niilläkin on kyllä merkitystä. Mullekin varmasti sanottaisiin tai mua katottaisiin sillee et oon liian nuori jos jaksaisin panostaa pukeutumiseen jtn vitun koulua varten.

      • ,,,,,

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?


      • Nephele
        ,,,,, kirjoitti:

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...


      • anttifani xD
        Nephele kirjoitti:

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...

        niin meinaatko et ei henkan&maukan "punk"-vaatteita, vaan normaalei vaatteita?


    • P.U.N.K

      Oon kans tota mieltä et musiikki ja aattet sen tekee vaik pukeudun kyl maihareihin ja nahkarotsiin mut en tod osta mtää revittyi housui kaupoist,niiku nykyää kaikki, enkä älyy oikee niit japsei. Yrittääks ne olla punkkei vai mitä? eiks ne kuuntele jtn japani musaa? Ainii ja oon kans alle 15...

    • ...........---

      joo mieki oon alle 15,ja yleensä mul on päällä semmonen mustahuppari jonka selässä on nsns.lappu johon oon kirjottanu bändien nimiä,muute ihan normi vaatteet... :D

      Mieki oon/olin ainut punkki..

    • GG Allin

      "nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena"

      Punk rock is not something you grow out of. Punk rock is like the mafia and once you're made, you're made.
      -Joe Strummer

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi

      Nimi väärinpäin🤔🙃
      Ikävä
      91
      1272
    2. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      76
      1025
    3. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      46
      737
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      151
      680
    5. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      50
      640
    6. Muiden vaikutus

      Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?
      Ikävä
      83
      633
    7. Vähän hirvittää

      Että pystynkö täyttämään odotuksesi… jos oikeasti tutustutaan.
      Ikävä
      36
      620
    8. Me (n & m)

      Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T
      Ikävä
      14
      569
    9. No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä

      Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.
      Ikävä
      29
      554
    10. Ei hätää rakas

      Kaikki on hyvin ja linja pitää. Kohtaamiseen🤍
      Ikävä
      67
      546
    Aihe