Moi!!

,,,,,,,,

Mua on kyllä alkanu vituttaa, että mä tunnen olevani ainut punkki koko kylässä jossa mä asun.. Ku täällä ei oo ku jotain japseja, ja sellasia jotka oikeesti vaan koittaa olla punkkeja.. Ja sen näkee päältä!
Tää on kumminki sen verran pieni kaunpunki ettei oikein oo ketään. Ykski tyyppi laitto hakaneulat housuihin jotka se oli ostanu valmiiks revittyinä, ja kuuntelee jotain GC..
Ja sit ku en oo ees mikään kauhee vanha,siis alle 15 vuotta, nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena, kahtoo sillä tavalla et toi on ihan liian nuori.. Mut mitä vitun väliä sillä on? Jos on kumminki aatteet kohallaan?

7

632

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nancy Spungen, punk elää.

      Mä oon kans alle 15 vee ja punkki, aatteet punkkarin tekee, ei niinkään vaatteet vaikka niilläkin on kyllä merkitystä. Mullekin varmasti sanottaisiin tai mua katottaisiin sillee et oon liian nuori jos jaksaisin panostaa pukeutumiseen jtn vitun koulua varten.

      • ,,,,,

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?


      • Nephele
        ,,,,, kirjoitti:

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...


      • anttifani xD
        Nephele kirjoitti:

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...

        niin meinaatko et ei henkan&maukan "punk"-vaatteita, vaan normaalei vaatteita?


    • P.U.N.K

      Oon kans tota mieltä et musiikki ja aattet sen tekee vaik pukeudun kyl maihareihin ja nahkarotsiin mut en tod osta mtää revittyi housui kaupoist,niiku nykyää kaikki, enkä älyy oikee niit japsei. Yrittääks ne olla punkkei vai mitä? eiks ne kuuntele jtn japani musaa? Ainii ja oon kans alle 15...

    • ...........---

      joo mieki oon alle 15,ja yleensä mul on päällä semmonen mustahuppari jonka selässä on nsns.lappu johon oon kirjottanu bändien nimiä,muute ihan normi vaatteet... :D

      Mieki oon/olin ainut punkki..

    • GG Allin

      "nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena"

      Punk rock is not something you grow out of. Punk rock is like the mafia and once you're made, you're made.
      -Joe Strummer

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1598
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      132
      918
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      732
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      612
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      588
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      43
      513
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe