Moi!!

,,,,,,,,

Mua on kyllä alkanu vituttaa, että mä tunnen olevani ainut punkki koko kylässä jossa mä asun.. Ku täällä ei oo ku jotain japseja, ja sellasia jotka oikeesti vaan koittaa olla punkkeja.. Ja sen näkee päältä!
Tää on kumminki sen verran pieni kaunpunki ettei oikein oo ketään. Ykski tyyppi laitto hakaneulat housuihin jotka se oli ostanu valmiiks revittyinä, ja kuuntelee jotain GC..
Ja sit ku en oo ees mikään kauhee vanha,siis alle 15 vuotta, nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena, kahtoo sillä tavalla et toi on ihan liian nuori.. Mut mitä vitun väliä sillä on? Jos on kumminki aatteet kohallaan?

7

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nancy Spungen, punk elää.

      Mä oon kans alle 15 vee ja punkki, aatteet punkkarin tekee, ei niinkään vaatteet vaikka niilläkin on kyllä merkitystä. Mullekin varmasti sanottaisiin tai mua katottaisiin sillee et oon liian nuori jos jaksaisin panostaa pukeutumiseen jtn vitun koulua varten.

      • ,,,,,

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?


      • Nephele
        ,,,,, kirjoitti:

        enpä mäkään tota koulua varten pukeudu, kun ei siellä pahemmin tuu käytyä.. Mut kyllä minäki oon sitä mieltä et aatteet ja musiikki sen tekee ei suinkaa vaatteet, ei mullakaa oo niin "punkki vaatteet" päällä, mitenkä tonki vaate jutun voi määritellä..?

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...


      • anttifani xD
        Nephele kirjoitti:

        joo tollee mäkin, mieluummin ei niinko ns punkki vaatteit ku joitain henkan ja maukan punk vaatteita...

        niin meinaatko et ei henkan&maukan "punk"-vaatteita, vaan normaalei vaatteita?


    • P.U.N.K

      Oon kans tota mieltä et musiikki ja aattet sen tekee vaik pukeudun kyl maihareihin ja nahkarotsiin mut en tod osta mtää revittyi housui kaupoist,niiku nykyää kaikki, enkä älyy oikee niit japsei. Yrittääks ne olla punkkei vai mitä? eiks ne kuuntele jtn japani musaa? Ainii ja oon kans alle 15...

    • ...........---

      joo mieki oon alle 15,ja yleensä mul on päällä semmonen mustahuppari jonka selässä on nsns.lappu johon oon kirjottanu bändien nimiä,muute ihan normi vaatteet... :D

      Mieki oon/olin ainut punkki..

    • GG Allin

      "nii yks tuttu joka on ite ollu punkki joskus nuorena"

      Punk rock is not something you grow out of. Punk rock is like the mafia and once you're made, you're made.
      -Joe Strummer

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      157
      5854
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      190
      3355
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3151
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      50
      2855
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      91
      2606
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      22
      2199
    7. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      23
      1938
    8. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1709
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      49
      1651
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      73
      1638
    Aihe