meikit....

mul on jonkun verrran meikkejä,joskus mun sisko meikkaa mut,se on ihan kiva mutta ei mun tyyliseni,kun mulle laitetaan kajaalia tai laitan itse,sen peseminen on raskasta työtä,pitää ehkä jonkun puolisen tuntii pestä ne pois,mikä olisi mulle helpotus!! auttakaaa
2270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oisko meikinpoistoaine???

Äänestä
  • käytössä meikin poistoon tarkoitettuja tuotteita? Silmämeikki poistetaan aina silmämeikin poistoaineella. Jos sinulle on laitetti vedenkestävää ripsiväriä niin se ei lähde pois muulla kun vedenkestävään silmä- ja huulimeikkiin tarkoitetulla puhdistusaineella.
    Muista, että alkoholi pitoisilla puhdistusaineilla ei saa koskaan ottaa silmämeikkiä pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokone hullu kirjoitti:

mul on jonkun verrran meikkejä,joskus mun sisko meikkaa mut,se on ihan kiva mutta ei mun tyyliseni,kun mulle laitetaan kajaalia tai laitan itse,sen peseminen on raskasta työtä,pitää ehkä jonkun puolisen tuntii pestä ne pois,mikä olisi mulle helpotus!! auttakaaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu