Pakkoruotsia helppo vastustaa

äänestämällä

Ei tarvitse muuta kuin äänestää Perussuomalaisia, he ovat pakkoruotsia vastaan.

Perussuomalaisten kannatus onkin jatkuvasti noussut. Muista kantaa oma äänesi kekoon!

7

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanoi Loka-Laitinen

      Timo Soini on jo potkimassa ääriliikkeiden tyyppejä pois puolueesta. Hesarissa oli iso juttu viime kuussa.

    • perussuomalaisia

      Täytyy kysyä jokaiselta ehdokkaalta heidän mielipiteensä ja .yrittää saada myös tyhmät pakkoruotsittajat kääntämään takkinsa

      • En pahemmin arvosta Tony Halmetta, mutta yksi hyvä puoli hänessä oli, hän ei mesonnut pakkoruotsista. Syykin selvisi, hän on käynyt ruotsinkielisen koulun ja osaa sujuvaa ruotsia. Yleensähän suurintä ääntä "pakkoruotsista" pitävät ne, jotka eivät ruotsia lainkaan osaa.


      • Åsa
        ahvennainen kirjoitti:

        En pahemmin arvosta Tony Halmetta, mutta yksi hyvä puoli hänessä oli, hän ei mesonnut pakkoruotsista. Syykin selvisi, hän on käynyt ruotsinkielisen koulun ja osaa sujuvaa ruotsia. Yleensähän suurintä ääntä "pakkoruotsista" pitävät ne, jotka eivät ruotsia lainkaan osaa.

        "Yleensähän suurintä ääntä "pakkoruotsista" pitävät ne, jotka eivät ruotsia lainkaan osaa."

        Titta nu och se hur många idioter, ja, jubelidioter, skall svara på Ditt inlägg.


      • jubelidiot?
        Åsa kirjoitti:

        "Yleensähän suurintä ääntä "pakkoruotsista" pitävät ne, jotka eivät ruotsia lainkaan osaa."

        Titta nu och se hur många idioter, ja, jubelidioter, skall svara på Ditt inlägg.

        "Titta nu och se hur många idioter, ja, jubelidioter, skall svara på Ditt inlägg."

        hauska juttu :-))))


    • on voinut nousta noin

      suureksi ja vaikeaksi asiaksi. Eihän meillä tuon suurempia ja tärkeämpiä ongelmia olekaan, kuin muutamat koulutunnit.

      • AIVOT, VAI?

        Tiedätkö, miten paljon rahaa menee täysin tyhjään niissä koulutunneissa? Silläkin aikaa oppilaat voisivat lukea jotakin mailmankieltä, kun tyhertävät jonkun nurkkakuntaiset, pienen kielipahan kanssa, mitä ei puhu kuin rantaruotsalaiset, joku 4 % ja hekin osaavat suomenkieltä. Itse tunnen tulleeni surkeasti petetyksi yhteiskunnan puolesta tätä yhtä tyhjän kanssa kieltä lukiessani joka opintoasteella, idiootin touhua. Hukkaan ovat menneet nekin yhteiskunnan rahat, sillä en k......n ruotsalaisten suuntaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      73
      7462
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      71
      7236
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      152
      5896
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4847
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4129
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3810
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3447
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3358
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      80
      2843
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2492
    Aihe