Luottavatko Hoitajat lupaukseen et

Vai onko tä vaan median pluffia !

Niin kauniisti silloin puhuttiin siitä 500 eurosta!
189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ensin rahaa ei ollut mutta nyt kai sitä löytyi jostain?
tai sitten on vain pluffia että hoitajat saadaan piiloistaan..

mielestäni tuo pakkotyömääräys pitäisi antaa vain naishoitajille ja niille mieshoitajille jotka eivät ole tätä maata palvelleet asepalveluksella tai siviilipalveluksella.

totaalit ja naiset voisi kyllä laittaa maan hyväksi palvelukseen maks puolen vuoden ajaksi 4 eur päivärahalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se on nyt ohi ? kirjoitti:

Vai onko tä vaan median pluffia !

Niin kauniisti silloin puhuttiin siitä 500 eurosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu