silmälasit

kannattaako jättää silmälasit kotio, kun menee baariin? minulla on kuitenkin hyvin tyylikäät ja trendikkäät lasit ja en miellelläni olisi niitä ilman! mutta näin miesten mielenkiintoa ajatellen?
91531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minun mielestäni silmälasit eivät vaikuta millään tapaa naisen kiinnostavuuteen. Jos nainen on hyvännäköinen, niin se on sitä sekä silmälasien kanssa taikka ilman. Jos et ole mielelläsi ilman laseja niin laita ihmeessä ne päähän ulos lähtiessäsi.

Äänestä

Monet naiset on tosi viehättäviä, kun niillä on silmälasit.

Äänestä
  • MUN VAIMOLLA.TYTTÖYSTÄVÄLLÄ.KIHLATULLA OIS SÄNGYSSÄ LUKIESSA LUKULASIT

    Äänestä

Aiheuttaako lasittomuus kauhistuksia aamuisin kun huomaat millaisen örmön oot mukaasi vampannut?

Sitten ehkä kannattaa pitää päässä.

Itseasiassa...

Muutenkaan asialla ei ole merkitystä.

Silmälasit on juttu joka ei kertakaikkiaan hetkauta mua suuntaan tai toiseen. Mä koen ne lähinnä asusteeksi... siinä määrin että kun pääsee ottaan toisen rillit päästä niin se on jo toisen riisumista... Samoin niillä voi signaaleerata näppärästi miehelle että tuu lähemmäs, esim vetämällä ne pään päälle (suutele mua!) sitäpaitsi mä tykkään siitä kun naisella on kaksi erilaista olomuotoa. Siinä on siis paljon pieniä plussia muttei mun kannalta oikeastaan mitään miinuksia.

Ja kuinka paljon lasit vaikuttaa ulkonäköön niin ainakin mun arviointini toimii luotettavasti sekä lasit päässä että ilman; näen viehättävyyden jokatapauksessa samalla tavalla.

Äänestä

syötävän söpöjä! ..siis syötävän söpöt rillipäänaiset :D

Äänestä
  • MUSTA OIS IHANAA JOS MUN NAISELLA OIS SILMÄLASIT JA LUKULASIT JA SITTEN AURINKOLASIT < US-ARMY MALLISET JA SITTEN VIELÄ SILMÄLASIT

    Äänestä

sellaisesta miehestä, joka ei sinusta kiinnostu jos sinulla on silmälasit päässä?

Äänestä

Minä etsinkin naisia joten en niin välitä onko niillä lasit päässä vai ei.

Äänestä

Suurin osa ihmisistä joutuu käyttämään silmälaseja enemmän tai vähemmän.
Itse käytän paljon silmälaseja, välillä käytän myös piilareita. Kiinnostuneita katseita huomaan saavani miehiltä sekä ilman laseja että lasien kanssa. Eli silmälasien ei pitäis määritellä kenenkään kiinnostuneisuutta ja jos määrittelee, niin aika pinnallinen täytyy tyypin silloin olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


happotyttö kirjoitti:

kannattaako jättää silmälasit kotio, kun menee baariin? minulla on kuitenkin hyvin tyylikäät ja trendikkäät lasit ja en miellelläni olisi niitä ilman! mutta näin miesten mielenkiintoa ajatellen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu