Onko kenelläkään teistä kokemusta b2-treffisaitista?
Olin urpo ja otin itselleni vuoden sopparin jonka peruutin kuukauden jälkeen mutta nyt ne ei meinaa vastaanottaa sen paremmin peruutustanikaan kuin palauttaa rahoja.ja pskat siitä mitään kolmea kyssää kuussa maksanut,nappasivat yli 200€.
Pystyyköhän meidän kuluttajamiehetkään asialle mitään?
Olin urpo ja otin itselleni vuoden sopparin jonka peruutin kuukauden jälkeen mutta nyt ne ei meinaa vastaanottaa sen paremmin peruutustanikaan kuin palauttaa rahoja.ja pskat siitä mitään kolmea kyssää kuussa maksanut,nappasivat yli 200€.
Pystyyköhän meidän kuluttajamiehetkään asialle mitään?
Vastaukset 8
Vanhimmat
aivan järkyn hintaista.
Ota yhteyttä kuluttaja-asiamieheen ja kysy osaako ne neuvoa
Ota yhteys kuluttaja-asiamieheen. Kyseessä on kuluttajille tarkoitettu palvelu.
Itse palvelu on huijausta. Englanninkielisten kysymysten perusteella tulee erilainen profiili kuin suomalaisten kysymysten. Lähetin parista asiasta palautepostia ajatuksella, että heillä on ollut vaikeuksia kääntää palvelua suomeksi. Mitään kommenttia en saanut. Rehellinen palvelu olisi reagoinut asiallisiin palauteposteihin jotenkin. Mitään en ole sinne maksanut koska mielestäni on täysin ylihintainen rehelliseksikin palveluksi.
Osa profiileista taitaa olla tekaistuja Sain samalla pitkällä numerosarja- nimimerkillä kaksi täysin poikkeavaa profiilia.
Aivan surkee koko Be2.
Minulla on todella huonoja kokemuksia kyseisestä treffisaitista. Olen ollut yhteydessä kuluttajavalvontaan ja kuluttajavalvoja otti yhteyttä b2:seen, mutta hän ei saanut mitään vastausta väärinkäytöksistä kyseiseltä "yritykseltä". Valvoja ehdotti, että vien asian Euroopan kuluttajakeskukseen, koska yritys on Hollantilainen. Olen myöskin reklamoinut nordean rahoitukseen be2:n laskutuksesta.Vien asian niin pitkälle kuin on tarve.
treffailijoiden puolesta kun jaksat taistella!
Kiitos sinulle kommentista.Itsekkin aion asian kanssa taistella.be2 on maileihini vastannut silloin tällöin ihan kummallisilla ei mistään kotoisin-olevilla kommenteilla.Vien asiani niin pitkälle kuin on tarve.
Miten lopetan rahastuksen jos ne kerran ottaa automaattisesti sielt rahat? vaik oisit maksanu 3kk den maksun ni luulin et on vaa se. ja saat ite päättää et haluutko ostaa lisää. Eli miten päästä eroon koko jutusta? Otanko pankkiin yhteyttä???
ja jos profiilin poistaa ni ne ottaa maksua kokoajan silti? ymmärsinkö oikein? niin mihin nyt ekaks?