Varattu mies

Sinä varattu mies kerro miten torjut naisten iskuyritykset?

Tulee varmasti tilanteita joissa joudut kiusaukseen mutta miten selviät näistä kiusauksista?

Pikkujoulut tai vapaaillat poikien
kanssa tanssiravintolassa tai baarissa jossa taatusti pyörii hehkeitä naisia?

Oletteko joutuneet pahaan tilanteeseen ja
minkälaiseen?
103051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oli varattu tai ei niin minun kohdalla ei ole koskaan torjuttu sen jälkeen kun täytin 30 vee.
Tosin olen itse vetänyt takapakkia kun on selvinnyt että iskemäni mies on ollut varattu.
En harrasta heitä.
Miehet on aina valmiita.

Äänestä
  • Akat hiljaa,..:D

    Äänestä

  • Koitas jostain muualta. Huomaat, että et aina onnistukaan.

    Äänestä

  • Kun liikun varattuna yökerhossa, niin ei kukaan nainen minua lähesty, kun en anna kenellekään sellaisia signaaleita. Naisilla on nimittiän aivan älyttömän korkea kynnys lähestyä ihan kylmiltään miestä. Todella harva lähestyy miestä, jonka kanssa ei ole ollut minkäänlaista flirttiä.

    Seurustelin kuusi vuotta putkeen niin ei minua kyllä montaa kertaa lähestytty. Sitten olin vuoden sinkkuna ja pidin vähän silmiä auki, niin jo alkoi tulla kontakteja, silmäpeliä, jopa puristelua (toki itse yleensä jotui ottamaan sen varsinaisen aloiteaskeleen).

    "Miehet on aina valmiita."

    Höpönlöpön. Olen joskus torjunut kauniiden naisten iskuyrityksiä sillä perusteella, että iskukäytös on ollut tuon mukaista eli "ei mun tartte mitään ajatella, miehet ovat aina valmiita vaikka käyttäytyisin kuinka tökerösti tuttavuutta tehdessäni"

    Äänestä

  • että minua ainakin naiset yrittävät iskeä hyvinkin usein. Arveluni on että noin 75% niistä torjun. Se ei muuten ole ollenkaan vaikeaa, ei tervita mitään erikoismenetelmää. Kun et kerran ole kiinnostunut niin sen huomaa nainen välittömästi. Eri asia on sitten että nainen tarvitsisi torjuntasi jälkeen terapiaa sillä olen huomannut että naisille pakin saanti voi olla hyvinkin kipeä asia. Monet jopa suuttuvat tai käyttäytyvät muuten niin kuin ei mies olisi minkään arvoinen sen jälkeen kun antoi hänelle pakit. Mutta se onkin hänen oma ongelmansa.

    Äänestä

Ekaksi voisi sanoa, että mitkä iskuyritykset. Ei ole vielä koskaan ollut tarvetta torjua.

Jos joutuu kiusaukseen, niin sitten joutuu. Kiusaus ei ole mikään pakko toimia vaan halu tehdä jotain, jonka tietää olevan väärin. Jos tekee mieli panna jotakuta kivaa niin senkun jätetään panematta. Se on ihan valinnasta kiinni.

Pyörii pyörii hehkeitä tyttäriä. Eivät ne tosin tule yleensä edes pyytämään tanssiseuraksi, paitsi jos ovat lähemmäs 2,5 promillen humalassa, jolloin vaikka olisi kuinka hehkeä niin ei tee mieli edes tanssia. Olen itse aika hyvä joraamaan kun street, hiphop ja funk-tansseja harrastanut tässä nyt eräänkin vuoden niin kehuja saa, mutta ei lähestymisiä. Kun on itse varattu niin olen ehkä kerran pyytänyt tuntematonta tyttöä tanssimaan - kieltäytyi, Ei uskollisena pysyminen varsinaisesti vaadi kovin aktiivista yrittämistä. Pettäminen sen sijaan vaatii tekemistä, menemistä ja yrittämistä.

Paha tilanne: Tyttö tuli humalassa hinkkautumaan minua vasten. En ollut aiemmin nähnytkään, joten ei ollut kovin kivaa. Kaverityttöjen kanssa voi tanssia vaikka miten pornonnäkösesti, mutta tuntemattomien kanssa se tuntuu vähän likaselta. Varsinkin jos tytön käytös ja puhe tulee vähän alaviereisenä. Olen kohtelias, enkä halua antaa kenellekään torjutuksi tulemisen tunnetta, joten tanssin mimmeroisen kanssa, kunnes sen kaveri haki sen pois kun pelkäsi, että käytän sitä hyväkseni - vaikka tilanne oli hieman toisinpäin. Se oli hieman kiusallinen tilanne, eikä erityisen miellyttävää tanssiseuraa ollut tyttö.

Äänestä
  • Muutaman kerran tullut torjuttua. Tai siis enhän minä helvetti tajua, että mikään "voiko tähän istua?" tyylin lähestyminen ja silmäily on mikään avaus. Sitten olen pari kertaa jopa kertonut paikkojen olevan varattu kun kavereita jossain lähellä on.. ihan niinku ne eivät voisi mennä muualle istumaan. Tupakkaa ja tulta nyt pummitaan aika usein, enkä tajua mitään sillä hetkellä vaikka jälkikäteen useasti tajuaa, että takana oli muutakin.

    Olen aika idiootti :/ Mutta naiset panostakaa nyt edes vähän. Ei me miehet tajuta.

    Jos taas ihan rehellisesti tullaan juttelemaan tai ehdotetaan tanssia tai panoa niin en tietenkään kieltäydy.

    Äänestä

Helpostihan iskuyritykset tulee torjuttua, sillä aina voi olla kohtelias ja hieman "liian" kaverillinen samalla kun pitää vasemmassa nimettömässä olevaa sormusta jonkin verran näkyvillä (olen avoliitossa / kihloissa).

Sitä on helppoa silloin kun ajattelee että haluaa olla toisen puoliskon luottamuksen arvoinen asiassa ja että toisen matkaan lähteminen olisi vain hetken huumaa.

Itselläni ei olisi ongelmaa saada muita naisia. Olen hyvännäköinen, fiksu, hyvässä ammatissa, keskustelutaitoinen, luotettava ja herrasmies -tavallaan aika monen unelma. Itselle täytyy vian vetää jokin raja, vaikka kiusaus olisikin suuri.

Se mikä itselläni tekee asiasta vaikean on siinä, että "kiitokseksi" tästä ns. uskollisuudesta on oma avoliittoni lähes purkautunut. Nainen on passiivisista passiivisin ja esittää ihme vaatimuksia minulle siitä kuinka minun pitäisi käyttäytyä ja muuttua jotta kelpaisin hänelle tulevaisuudessa (ollaan toki seurusteltu tätä ennen 5v ihan onnellisesti). Kihlasormustakaan nainen ei suostu enää pitämään, joten pidän omaani yksin. Jaksan vielä uskoa parempaan mutten kauan. Mainittakoon kuitenkin että mitään toista ei avokillani ole. Ongelmani on siis siinä, että tuo kilttinä oleminen raastaa ihan älyttömästi itseäni, kun voisi vain pistää puitpaut koko suhteelle ja hypätä vieraaseen kelkkaan.

Mainittakoon vielä että omassa kaveripiirissäni kaikista onnellisimmat parisuhteet (käytännön arkielämässä) löytyvät niiltä kavereiltani jotka käyvät pettämässä jatkuvalla syötöllä. Kai se on vain siitä kiinni, että kun on suhannut vieraissa niin osaa olla rentona omassa suhteessaan mikä vaikuttaa naispuoliskoon positiivisesti (naiset ei tietenkään tiedä yhtään mitään pettämiskuvioista).

Äänestä
  • Ootko sä ihan sekasin? Kyllä mä joo ymmärrän, että suhteen historialla on painoarvonsa, mutta ajattelitko todella vain odottaa suhteen hidasta kuolemaa? Jos avopuolisosi ei tajua sinun ihmisarvoasi, niin miksi ihmeessä kidutat itseäsi elämällä tuollaisessa suhteessa. Onhan se toki riskialtista ja vaatii rohkeutta lähteä tyytymättömästä suhteesta, mutta vastakkaisen sukupuolen edustajia on kuin kaloja meressä ja sieltä löytyy varmasti sinullekin jotain parempaa.

    Äänestä

Mulla on tää ongelma: simppelit jutut tuntuu yleensä melko yksinkertaisilta. Miksi olen varattu? Siksi, että mulla on se hehkeä nainen jonka olen aina halunnut. On ollut jo pitkään. Ja pelisäännötkin on yhdessä selvästi sovittu eikä seksiä ole tarvis hakea baareista.
No, tuleehan noita tilanteita vastaan, just viikonloppuna pikkujouluissa joutui pikkuisen tanssilattialla hillitsemään erästäkin tytsiä kun ei meinanneet kädet pysyä poissa housun etumuksesta 8-). Mut tahdikkaasti, tahdikkaasti. Kohteliaasti mutta päättäväisesti.
Ja viisashan ei edes joudu niihin pahoihin tilanteisiin joista se älykäs vielä nipin napin selviytyy.
/Nev

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Miten vältät kiusaukset? kirjoitti:

Sinä varattu mies kerro miten torjut naisten iskuyritykset?

Tulee varmasti tilanteita joissa joudut kiusaukseen mutta miten selviät näistä kiusauksista?

Pikkujoulut tai vapaaillat poikien
kanssa tanssiravintolassa tai baarissa jossa taatusti pyörii hehkeitä naisia?

Oletteko joutuneet pahaan tilanteeseen ja
minkälaiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu