Kysymys miehille: Oletko tyytyväinen seksi elämääsi? Eli ihan suomeks sanottuna Saatko tarpeeksi usein? Ja ikänne ja lasten iät? Kiitos vastauksista.
Miehet hei!
Unelma
101104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olen 25v, lapseni 4v ja 1v. Ja vastaus on en.
meillä on yksi poika 1v, itse olen 32v ja saantia saisi olla enempi=)
No kohtahan tää on meilläkin edessä.. Elikkäs siis, mikäs on sitte teijän ukkojen mielestä tarpeeksi?
Kokeile. Kyllä se sanoo sitten kun riittää.
(Ja pidä huoli sitten ettei tule tänne tänne kehumaan.)
30v, lapsi 1,8v, toinen tulossa. Ja en ole tyytyväinen, enkä saa.
Tosin asian kysyminen täällä on hiukan sama kuin kysyisit leipäjonossa olevilta että onko nälkä? Oletko tyytyväinen rahatilanteeseesi?
Tod. tulee hiukan yksipuoleisia vastauksia.
Harvemmin täällä näkee että joku kertoo posket hehkuen kun on niiiiiin kivaa ja täydellistä tuo seksi, kun vaimo auliisti suostuu aina ja kaikkeen (="Ai SINNEKÖ tämä laitetaan; no tietysti kulta, odota hetki siinä mä haen liukuvoidetta") ja vaimo lupasi pyytää vielä ns. joululahjaksi valokuvamalli-ystävättärensä leikkeihin....
Ja sitten mä heräsin ja lakana oli märkä.
kiva saada asiasta joku ihan oikea tilasto. Itse en varsinaisesti tiedä miehen omaa mielipidettä asiasta, mutta päättelisin, että hän saa tapeeksi. Iltaisin hän jää tietokoneelle, kun minä menen nukkumaan, joten ilmeisesti ei sitten kiinnosta. Kun joskus aamuyöstä tulee vihdoin nukkumaan, niin mua ei välttämättä kiinnosta heti, kun minut kesken sikeimmän unen herätetään. Kun sitten vihdoin alan piristyä, niin hän nukkuu jo. Eli saisi paljon paljon enemmän, jos haluaisi, mutta tietokone ja omat kaverit ovat tärkeämpiä.
Eli tarkoittaako tuo saamattomuus sitä, etteivät miehet saa juuri silloin kun sattuvat haluamaan muilta kiireiltään, vai ettei sitä ole tosiaankaan tarjolla, vaikka itse olisivat valmiita periaatteessa milloin vain?
Omalla kohdallani se ei varmasti ole minusta kiinni, vaan eipä vaan naista kiinnostanut/haluttanut, mitälie. Voi kun löytäisinkin naisen joka pitäisi seksistä yhtä paljon kuin minä. Yleensä vaan parisuhteessa tuppaa loppumaan naisilta mielenkiinto/into parin kuukauden jälkeen, kokemusta on, enkä jätä naisia kylmäksi..
Meillä homma on juuri päin vastoin, miä haluaisin useammin kuin mieheni... Hänellä on raskas työ ja töitten jälkeen ei jaksa tai mikä lie, ei vaan halua minua?? Minä voisin harrastella vaikka useamman kerran viikkoo. Raskaus aikanakin teki normaalisti mieli, jos ei oteta lukuun ihan loppu aikaa ja heti syttynyksen jälkeen ei voinut vaikka haluja oli(jouduttiin tikkailee tota alapäätä)!
olen parisuhteesa oleva mies ikä 27v lapsi 1.4vuotta ja toinen 6 vuotta ja liian harvoin tällä ehtkellä 4 kertaa viikossa
vastaan vaikkaen mies olekkaan.. meilläkin asia on ihan toisin päin.. minä tahtoisin seksiä ihan koko ajan, (tietysti lastakin pitää hoitaa) mutta mies ei halua.. nykyää en edes tee aloitetta kun joka kerta torjutaan.