Miksi ei kunnollista oo..

Miksi minä retkahdan semosiin miehiin jotka satuttaa ja kännä joka päivä i oo miestä joka olisi hyvänäkönen ja ihana mutta semmosii ei oo ku kaikki vaan on semmosiiii.....
10860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ainahan naiset rakastuu renttuihin. Kaikkihan sen tietää.

Minä en ota viinaa, olen kohtuuhyvän näköinen, en ole väkivaltainen. Missä on naiset jotka rakastuvat kaltaisiini miehiin??? kysyn vaan.

Äänestä
  • Ihan on väärät elkeet mullakin. Jutellakin osaan.

    Äänestä

  • älä edes kysy me olaan pässei

    Äänestä

No voisin heittää saman kysymyksen hieman muunneltuna takas itse oon hyvin sporttin nuori miehen alku enkä ryyppää ja pidän naista/tyttöä kuin herkintä kukkaa. Mutta miks naiset/tyttöä ei ikinä löydä minua tai kaltaisiani. Ulko näöstä se ei voi olla kiinni kun on komeaksin kehuttu. johtuuko se vain siitä että itselläsi on liian korka vaatimus taso vai siitä etten/me ole tarpeeksi räväkästi erottuvia joka viikonloppuisella baari kierroksella. vaan tyydyn/me hieman rauhallisempaan menoon.

P.S jos intoa riittää keskustella lisää asiasta ja vaihtaa mielipiteitä ajatuksia löydät minut täältä joltain chat kanavalta

Äänestä
  • no joo me ollaan tyhmiii ku ei teitä nähä en käy cahtissä sori....

    Äänestä

Mikähän on määritelmä kunnolliselle miehelle?
Mielestäni aika moni normaali mies on kunnollinen.
Jos kohdallesi tulee aina ns. epänormaaleita niin kannataiskohan katsoa nyt peiliin. Kannattaiskohan jättää välin muutama reppana ja odottaa vähän parempaa. Ihastutkohan liian helposti? Ensin ihastutaan ja sitten vasta tutustutaan. Kun on tutustuttu niin huomataan, että ollaan aivan väärän ihmisen kanssa.
Pahimmassa tapauksessa on muutettu jo yhteen asumaan alkuhuumassa ja ajateltu, että näin saadaan pidettyä toinen. Sitten kuitenkin huomataaqn toinen aivan mahdottomaksi elämänkumppaniksi ja suhde on pakko lopettaa.

Teissä naisissa on usein se vika, että teillä on pakkomielle saada mies. Monet naiset yrittävät minua, mutta eivät ymmärrä ettei pelkkä kunnollisuus tee suhteesta onnellista.
En kaipaa vierelleni vain kunnollista naista.
En sitoisi itseäni vain jonkun ok tyypin takia.
Niitä on mailma täynnä. Minä vaadin paljon enemmän. Hyvä suhde voi olla lyhytkin kun ei sitoudu. Sitoutuminen on yhteisen elämän rakentamista. Sellaiseen ei kannata lähteä ihan hepposin perustein. Tämän kun tajuaa niin elämä on paljon helpompaa ja järkevämpää. On tärkeää tietää mitä oikeasti suhteelta haluaa.

Äänestä
  • Olen naisena kanssasi ehdottomasti sanasta sanaan samaa mieltä. Palstalla on siis aivoillaankin ajattelevia, eikä perässä juoksijoita pelkästään! Tiedä ensin mitä haluat, sen jälkeen aukaise silmäsi ja odota!

    Äänestä

  • älä sitte kirjota jode pahennat vaan mieltä??sori

    Äänestä

Koska oot niin saatanan moinen kranttu pintaliitäjä mikä juoksee vain rahan,ulkonäön ym. vastaavan perässä.

Äänestä
  • mistä sä tiiät että juoksen rahan perässä saattana ku et edes tunne mua mun ex oli sossupummi et sillä ei paljo rahaa ollut

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nina kirjoitti:

Miksi minä retkahdan semosiin miehiin jotka satuttaa ja kännä joka päivä i oo miestä joka olisi hyvänäkönen ja ihana mutta semmosii ei oo ku kaikki vaan on semmosiiii.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu