Vihreä esiin

Eli siis, silmäni ovat vihreän-ruskeat, joten minkä väristä luomiväriä, rajausta tms. tulisi käyttää että saisin silmieni vihreän paremmin esille?
Kiitos etukäteen.
2279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulenpa, että kannattaisi kokeilla pronssia ja oranssia. En ole varma, mutta myös violetti saattaisi toimia (se korostaa myös sitä ruskeutta, eli voisi olla ok kokonaisuutta ajatellen).

Varsinaisestihan vihreää korostaa punainen, mutta punainen luomiväri voisi saada silmät näyttämään itkeneiltä... tietenkin jos näin ei ole sinun tapauksessasi, sitä kannattaa kokeilla. :)

Äänestä
  • sopii kanervat, roosat ja punavioletit.
    Ruskealle luumut, siniset ja turkoosit.
    Löydät varmaan 'risteytyksistä' omat värisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


droml kirjoitti:

Eli siis, silmäni ovat vihreän-ruskeat, joten minkä väristä luomiväriä, rajausta tms. tulisi käyttää että saisin silmieni vihreän paremmin esille?
Kiitos etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu