7 kg, eikä kukaan ole vielä huomannut mitään. Itse tiedän vaatteista, että olen laihtunut. Tosin ylipainoa runsaasti. Painoin 97 kg kun aloitin, nyt 90 kg.
Olen
laihduttanut
4399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minä olen itse laihduttanut melkein 10 kiloa. Oma perheeni on tietenkin sanonut, että olen laihtunut. Mutta muut sukulaiseni eivät ole reagoineet miläänlailla laihtumiseeni. Tottakai suvussani paljon ylipainoisia. He ovat kateellisia minulla, joka on saanut painonsa lähtemään ruokavalion muutoksella ja liikunnalla.
Olen sitä mieltä, että ihmiset ovat huomanneet kyllä laihtumisesi, mutta he ovat kateellisia sinulle eivätkä sen vuoksi halua reagoida sinun laihtumiseesi mitenkään. Jatka vain samaan malliin laihduttamisesi kanssa. Itse sinä tiedät, että olet laihtunut vaikka muut eivät siihen halua reagoidakkaan. Kyllä 7 kilon laihtumisen varmasti ihmiset jo huomaavat. Haluan vielä toivottaa sinulle tsemppiä tähän niin pitkäkestoiseen projektiin.
Terv. Toinen laihduttaja
mulla oli lähtöoaino suunnilleen saman kuin ap:llä ja nyt lähtenyt reippaat 10 kiloa.Koko ajan on joku kauhistelemassa,et kuinka oon laihtunut,aluksi se tuntui kivalta,nyt enää oikeestaan vain ahdistaa.Varsinkin ärsyttää ihmiset jotka luulevat että nämä kilot olisivat lähteneet jollain ihme-dieetillä:kerro nyt miten sä olet ton tehny?!?Pystytsä ylipäätään syömään mitään??
Joo,ihan olen vaan syönyt vähemmän herkkuja ja lisännyt liikuntaa,thats'it
Onnea pudotuksesta:)
Tuo painoasiaki on niin henkilökohtainen, ettei kaikki uskalla siitä puhua tai huomauttaa. Ja kaikki ei itse halua kuulla painonmuutoskommentteja. On tietenkin eri asia, jos on avoimesti kertonut projektista ja tuloksista.
7kg udotus on kuitenkin paljon, että ero on varmasti havaittavissa. Älä siis huolehdi. Sukulaisesi vain taitavat olla kohteliasta porukkaa.
Tsemiä jatkoon ja "pienentyneitä vaatekokoja":)
Onnea laihtumisen johdosta. Viimeistään kymmenen pudotetun kilon jälkeen alkaa tulokset näkyä, kun lähtöpainosikin jäin noin paljon alle satasen. Mitä isompikokoinen on aloittaessa, niin sen hitaammin vieraat näkevät muutoksen. Vaatteet ova oiva mittari laitumisessa. Itsellä 12 kg takana ja vielä pitäisi toinen mokoma tiputaa, mutta tasaantumisvaihe ilmeisesti menossa, eipä kilot tipu. Silti kiinteytymistä tapahtuu tai sitten vaatteet venyvät kaapissa. Jotkut ihmiset liittävät nopean laihtumisen sairauteen ja siksi eivät ole sitä huomaavinaan.Todella hienoa, kun olet saanut painosi putoamaan, onnea myös jatkolle.