Tiivistelmä

on tässä ja itse koko logiikaan tunnetuksi tekijä asialla!!;)

http://www.iltalehti.fi/tampere/200711226883330_te.shtml
12729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hannele Laurin kolari tai mikä olikaan, en jaksanut lukea koko juttua. Vituttaa kun nämä naisten- ja miestenlogiikkapalstat on menny vaan vittuiluks. Kaikenmaailman katkerat ja elämäänsä tympiintyneet idiootit linkittää tänne tollasii yleistyksii toisesta sukupuolesta! Säälittävää.

Äänestä
  • Tuntuu, että suurin osa tänne kirjoittelevista ihmisistä on verisesti katkeria toiselle sukupuolelle. Ja sitten vielä ihmetellään kjun ei saa ketään.

    Jumaliste, en minä ainkaan ajatellut tyytyä yksilöön, joka huomauttaa jokaisesta virheestäni tai miehen/naisen eroja mitanneeseen tutkimukseen.

    Äänestä

  • Torvi-elmeri kirjoitti:

    Tuntuu, että suurin osa tänne kirjoittelevista ihmisistä on verisesti katkeria toiselle sukupuolelle. Ja sitten vielä ihmetellään kjun ei saa ketään.

    Jumaliste, en minä ainkaan ajatellut tyytyä yksilöön, joka huomauttaa jokaisesta virheestäni tai miehen/naisen eroja mitanneeseen tutkimukseen.

    Netistä ei ainakaan kannata hakea seuraa tositarkoituksella. Noh, yleistystä tässäkin.

    Äänestä

  • eihän tuota Lauria voi todesta ottaa!

    Äänestä

  • No, itse olen naispuolinen henkilö eikä mun mielestä toi lehtijuttu tai sen tänne linkittäminen loukannut millään tavalla naisten oikeuksia.

    Kerrassaan kornin huvittava juttu (onneks ei tullut henkilövahinkoja)! Toi juttu kertoo vain ja ainoastaan ajajan ominaisuuksista, joita olen aina lehtijuttujen ja tv-esiintymisten perusteella pitänyt sellaisina, että hänelle voisi tapahtua juuri jotain tällaista...

    Äänestä

Feministit ärähti heti......se koira älähtää johon kalikka kalahtaa : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä
  • Tätä tasa- arvon kannattajaa ei "feministi"- haukkuminen haittaa. Päinvastoin, se vaan osoittaa ettei vastapuolella ole mitään järkevää vasta- argumentti. Pointsi mulle.

    Äänestä

menis vaan dösällä eikä ajelisi päälle jatkuvalla syötöllä

Äänestä

Automaattivaihteisessa autossahan ei ole kytkintä. Manuaalivaihteisiin tottunut Lauri on ehkä alitajuisesti laittanut vasemman jalkansa muka kytkimelle, joka onkin siis oikeasti ollut jarru. Ja sitten polkaissut 'kytkimen' oikealla puolella olevaa poljinta voimalla luullen tätä aivan loogisesti jarruksi. Ja sitten mentiiin...

Äänestä
  • Aivan, turha tässä on moittia. Virheitä voi sattua kelle tahansa. Ja naisten hölmöyttä korostaville voin todeta, että erään miespuolisen henkilön(joka oli myös tottumaton automaattivaihteiselle) käsitellessä automaattivaihteista autoa sattui paljon vakavampi onnettomuus kuin artikkelissa mainitulle henkilölle.
    Pointtini on se, että ei ne mokat ole sukupuolesta kiinni..

    Äänestä

tapauksen Joensuun rantakylän kaupungin osassa vuonna 2001, kun naisautoilija oli lähdössä Nissan patrol maastoautollaan pois ostoskeskuksen parkkikselta, laittoi peruutusvaihteen päälle, hänen taakseen tuli toinen naisautoilija, jollain matalakeulaisella hondalla, nissan kuski peruutti autonsa hondan konepellille, kun nainen huomasi mitä oli tehnyt niin sekosi vaiheissaan yrittäessään ajaa alas siitä konepelliltä, mutta vahingossa peruuttikin lisää, ja takana olleen tuulilasista sisään, jäi siihen jumiin, oli muuten vauhkossa kunnossa se hondan naisautoilija.
kansaa kerääntyi ympärille äimistelemään, ja maastoauton naiskuski ei tiennyt ollenkaan miten olisi, ei hän punastellut, mutta olipa aika sanaton, kummallekkaan autoilijalle ei tullut muita vammoja kuin ehkä henkisiä semmoisia.

ja maastoautossa oli keppivaihteet.

Äänestä

Ei kaikkea kannata ottaa niin vakavasti. Täähän on jo ihan tuttu juttu vääntää vitsiä naisten autoilusta. Myönnän sitä tekeväni itsekin ja huom olen myös nainen.
Tottahan se on, että huonoja kuskeja löytyy molemmista sukupuolista.

En ainakaan itse vedä hernettä neään jos joku mulle kommentoi jotain naisten autoilusta, otan sen kyllä huumorilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisen logiikasta kirjoitti:

on tässä ja itse koko logiikaan tunnetuksi tekijä asialla!!;)

http://www.iltalehti.fi/tampere/200711226883330_te.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu