Heipparallaa!
Suunnittelen tässä rintojen pienennystä ja haluaisin kysyä ihmisiltä joilla on kokemusta, että kummalle, Salmelle vai Rintamäelle, kannattaisi mennä? Minkälaisia kokemuksia teillä
on ollut kyseisistä kirurgeista? Rintamäki on ainakin saanut osakseen kehuja, mutta Salmesta en ole kuullut sen kummempia.
Samalla voisin kysyä, tässä että minkä hintaista Ludwigillä on? Noin suunnilleen, että onko sama hintataso kuin Jyväskylässä muilla klinikoilla?
Suunnittelen tässä rintojen pienennystä ja haluaisin kysyä ihmisiltä joilla on kokemusta, että kummalle, Salmelle vai Rintamäelle, kannattaisi mennä? Minkälaisia kokemuksia teillä
on ollut kyseisistä kirurgeista? Rintamäki on ainakin saanut osakseen kehuja, mutta Salmesta en ole kuullut sen kummempia.
Samalla voisin kysyä, tässä että minkä hintaista Ludwigillä on? Noin suunnilleen, että onko sama hintataso kuin Jyväskylässä muilla klinikoilla?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kannattaa välttää kumpaakin miestä.
mihin väittämäsi "ei kumpikaan" perustuu??
Huono oli kokemus, mulla leikkauksena tosin rintojen suurennos. En suosittele.
ja voin suositella. Asiallinen lääkäri, kokemusta sekä vatsanmuotoilusta että rintojen suurennuksesta_ikuisesti_kiitollinen_hänelle :))
mulle suositeltiin häntä kun olin menossa poistamaan implantteja ja odotushuoneessa istui vanhempi rouva joka kovasti kehui hänen tekemää rintaleikkausta.
Mene ja tiedä...
siis tarkoitin Salmea kun vastaus hyppäs
Rintamäki leikkasi yläluomet ja nätti on tulos
lääkärinä todella miellyttävä ja taitava
Joo, Salmesta olen kuullutkin jonkin verran negatiivista, eli taidan välttää hänet.
Mutta Rintamäki,hän vaikuttaa hyvältä!
Miksi ei kumpikaan? Oletko käynyt itse Rintamäelläkin?
ehdottomasti salmi!!
Kiitos paljon vastauksistanne!
Olisiko mahdollista, he jotka eivät
ole sen kummemmin kertoneet miksi valita
tai miksi ei Salmi/Rintamäki? Helpottaisi
kartoittamaan hieman:)
Oliko tämän Salmen etunimi Antti? Muinoin kävin sen nimisellä plastiikkakirurgin vastaanotolla täällä Helsingissä ja operaatio meni pahasti metsään. Ei edes ollut suuri operaatio.
Olen erittäin tyytyväinen Asko Salmen tekemiin rintoihini ja nyt vielä kun toisessa ilmeni kapseloitumistya sain korjauksen todella halvalla. Ehkä ei kannata mennä, jos ei pidä suorapuheisista ihmisistä. Mulle oli tarkeätä, että kerrotaan asiat niinkuin ne on nyt ja tulevat olemaan.
suoraankin voi puhua tahdikkaasti.
Rintamäki sanoi kyllä myös mitä koplikaatioita tulee mistäkin leikkuksesta,mutta miellyttävällä tavalla eikä loukaten eikä pelotellen
Itse kävin Rintamäellä, julkisella puolella, pienennyttämässä rintani. Leikkauksesta kohta kolme viikkoa ja olen erittäin tyytyväinen lopputulokseen. Tosin rinnathan vielä muuttuvat ajan myötä, mutta kyllä nämä ovat varmaan suuntaa-antavat. Erittäin miellyttävä ja asiallinen lääkäri.
Kävin myös noin kuukausi sitten Rintamäellä pienentämässä/kohottamassa rintojani ja tän'hetkiseen tulokseen olen erittäin tyytyväinen. Minulle ainakin Jussi oli todella kohtelias ja miellyttävä lääkäri! Leikkaus tehtiin julkisella puolella ja jonotin siihen noin vajaa vuoden verran.
Jokaisella on tietty omat mielipiteet ja ihmisiähän lääkäritkin ovat. Heilläkin on huonot päivät niinkuin meillä potilaillakin. Minäkin olen kuullut ja lukenut netistä pääasiassa hyvää palautetta ja niin minäkin myös annan...
Sehän on tietty myös semmoinen juttu, että mihin lopputulokseen kukakin potilas on tyytyväinen. Minä henk'koht olen tyytyväinen siihen että sain rinnoistani toista kiloa pois ja jokapäiväiset pää-, niska- ja hartiakivut loppuivat. Toki en sano ettei ulkomuoto merkitse minulle mitään mutta ei se ole se päällimmäinen asia sillä en ole missi muutenkaan... Mut kaikenpuolin todella tyytyväinen olen!!!! Nyt elämä on ihanaa!!!
......eihän se nyt NIIN tärkeää se ulkonäkö, kun en ole missi muutenkaan......Vai niin.
Ja koiran pallit!
En ole minäkään missi, harvat ovat, mutta tuo ei ole mikään veruke tyytyä, saada huonompaa lopputulosta, mitä se periaatteessa muuten olisi.
Jos menen leikkauttamaan rintani, niin toki haluan niistä missin rinnat. En todellakaan aio tyytyä vähempään kuin mitä kauniimpi sisarpuoli.
Minun rahani on ihan samalla tavalla niska limassa säästettyä kuin jonkun kaunottaren.
Karmeaa, jos vaikka lääkäreillä on tälläinen näkökanta.
Jos luit viestini niin sanoin että minulle ei ulkonäkö ole PÄÄLLIMMÄINEN asia vaan tän hetkinen terveys! Toisille taitaa olla... Ja leikkauksesta sen voin sanoa että onnistunut on, on omasta mielestäni "missi-tissit".
Ei minunkaan leikkauslaskua ole kolehtivaroilla maksettu, vaan myös ihan omalla työllä milloin enemmän tai vähemmän niska limassa! Onnekseni pääsin leikkaukseen julkiselle puolelle mutta olisin mennyt myös yksityiselle. Että silleen!!!
Kävin rintojen suurennusleikkauksessa Jyväskylässä noin kaksi kuukautta sitten, operaation teki Jussi Rintamäki. Lopputulokseen olen todella tyytyväinen. Asiantunteva ja ystävällinen lääkäri. Myös hoitohenkilökunta oli ihana.
Eiköhän tuo sinun sairaalareissusi siis nimenomaan ole kolehtirahoilla ( muiden veroilla) maksettua.
Puuttumatta nyt siihen, oliko miten aiheellinen tai sitten ei.