Kun aloittelette uutta suhdetta, miten vietätte koti-iltaa esim. kun mies on vkl-vierailulla naisen kotona? Itse tykkään kovasti telkkarin katselusta. Niinpä ajattelen, että onko epäkohteliasta miehen ollessa "tuijottaa" telkkaria, vaikkakin se tehtäisiin yhdessä...Kertokaa kuin teillä, mielenkiintoista ois vertailla.
Suhteen alussa vierailut
Nimetön
41573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No itse en pitäisi epäkohteliaana, kunhan ei koko iltaa töllön ääressä oltaisi. Pikemminkin tykkäisin, että saisin olla kumppanin kanssa lähekkäin, katsellen rauhassa tv:tä, välillä jotain jutellen, ym.
Outoja sinä kirjoitat...ihmetyttää suuresti. Uusi suhde vai Rakkaus vai mikä ??
Uudessa suhteessa tuskin televisio kiinnostaa. Jos kiinnostaa niin ei taida miestä kohtaan paljon kiinnostusta olla... Ymmärrän että jossain vaiheessa sitten ehkä yhdessä voi katsella telkkariakin joskus, mutta suhteen alussahan sitä haluaa katsella toista, jutella, olla lähellä, pussailla, koskettaa, nauraa yhdessä... kaikkea muuta kuin katsella telkkaria. Et taida olla kovinkaan innoissasi, haluatko suhteen vain siksi että sellainen sullakin olisi. Vähän siltä vaikuttaa...Tylsältä, suorastaan.
voihan sitä ensin vaikka väsäillä jotain sapuskaa... pitsaa, sushia, perunamuusia ja lihapullia, mitä tahansa. Jälkkäriksi keittää kahvit. Avata pullo viiniä, jutella siinä tekemisen lomassa ja tutustua toiseen. Ehdottaa että katsellaan joku kiva ohjelma jos nyt telkkarista sattuu mitään tulemaan tai sitten katsoa leffa ja syödä samalla sitä pitsaa tms.
jos tykkää katsoa televisiota, eikohän kannata rehellisesti vain olla oma itsensä ja katsella sitä telkkua.Ongelmiahan kuitenkin tulee myöhemmin jos toinen ei oo televisio ihmisiä ja toinen on.Parempi, että persoonallisuus erot selviää jo suhteen alussa..