en ole aiemmin käyttänyt avonia,kokeilumielessä tilasin pari tuotetta,molemmat tuotteet valmistettu Puolassa,samoin kuin mmonet Oriflamen tuotteet.Jäin vähän ihmettelemään,voiko laatuun luottaa.Onko kellään käyttäjäkokemuksia Avonin ultimate sarjan käsivoiteesta?Tuoksu ei ainakaan ole hyvä,entä Avon clinical silmänymp,voide?
avon
tuotteet
91790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
avonin käsivoiteesta. Jäi kaappiin lojumaan ja hetken päästä lentää roskikseen käyttämättömänä. Siitä jäi käsiin sellaista ihme paakkua!
kokemusta yli vuosi Avonin tuotteista, käsivoidetta Ultimaten en ole käyttänyt muuten sarja on tuttu ja käytänkin itse, käsivoidetta vain en ole tilannut jostain syystä. Avoni clinical silmänympärysvoide on todella ihana, samassa purnukassa molempiin luomiin omansa ja kätevä, pieni määrä riittää pitkästi aikaan, ja edullinen. Avonillahan on 3 kk laatu-sekä tyytyväisyystakuu, jos et ole jostain syystä tuotteeseen tyytyväinen tai ei toimi niin voit palauttaa sen myyjälle/ suoraan Avonille. Avonin tuotteet ovat samanlaisia kuin diorin tms. tunnettujen tuotevalmistajien laatua.
Pakko kirjoittaa tuosta Puolan tehtaasta Oriflamen kohdalla. Oriflamella on tehtaita useampia maailmassa siksi, että Oriflamekin myydään noin 57 maassa.
Oriflamen tuotteet ovat laadukkaita, turvallisia käyttää. Oriflamen tuotteet ovat eettisiä eläinkokeita eikä lapsityövoimaa käytetä. Oriflame tuotteet testataan "ihmisille" eli ne ovat tarkan valvonnan alla ennen kuin päästetään markkinoille - Oriflamen on helppo tarjota 100% vaihto- ja palautusoikeus tuotteilleen. Oriflamella eikä millään muullakaan firmalla ei ole yhtään tuotetta mikä sopisi varmasti kaikille.
En ole ennen kuullutkaan että silmänympärysvoidetta laitetaan luomille. Luomet eivät tarvitse voiteita...vaan silmänympärys iho silmien alla sekä silmien välissä :)
Oriflamella on muuten aivan upea käsivoide mikä on saanut huomiota lehdissä Spa yö käsivoide ;)
AVON toimii yli 150 maassa ja sillä on tehtaita eri puolilla maailmaa. Puola on aika keskeinen paikka Euroopassa, josta on helppo kuljettaa tuotteita muihin maihin. Ymmärtääkseni Avonilla on omia tehtaita, joissa se tekee tuotteensa. Avon on saanut paljon erilaisia palkintoja, joita näkee ainakin englanninkielisiltä Avonin sivuilta ja se on yksi tunnetuimmista brandeistä maailmalla.
palkinnon alkujaan hajuvesistään
http://www.avonfi.com/PRSuite/info/about.jsp
http://www.avonfi.com/PRSuite/buying/showcase.jsp
"Britannia kitkee terhakkaasti kosmetiikkamainosten ylilyöntejä" ajankohtaista kuluttajamainonnasta 5/2007:Erityisen ongelmallisia näyttävät olevan ikääntymisen merkkejä vastaan suunnattujen voiteiden mainosväittämät.
Tämän vuoden tammikuussa kosmetiikan suoramyyntiorganisaatio Avon sai moitteita ANew Clinical -ryppyvoiteensa mainoksesta. Tuotetta kuvailtiin muun muassa ”kasvojenkohotukseksi purkissa” ja ”kotiversioksi kauneuskirurgiasta”.
Edellinen henkilö ei kertonut viestissään kaikkea mitä uutisessa on lukenut. Avon ei ole suinkaan ainut kosmetiikka yritys joka on saanut moitteita liiotellusta manonnasta. Samaissa artikkelissa mainittiin myös seuraavat:
Clarins: Expertise 3P -suihke
L’Oreal: Telescopic-ripsiväri
Avon: ANew Clinical -ryppyvoide
Clinique: Repairwear-voide
L’Oreal: ryppyvoide?
Ja tosiaan kosmetiikka yritykset (kaikki) yrittävät saada asiakkaat ostamaan heidän tuotteitaan, sama pätee myös kaikkeen kaupankäyntiin liittyvään.
Miksi olet käynyt mäkkärissä hampurilaisella etkä mennytkään heseen? Entä toisin päin? Näyttääkö se juustohampurilainen taivaalliselta siinä kuvassa, eikö vain? Kyllä, mutta meneppä ostamaan se, se ei ole yhtä herkullisen ja houkuttelevan näköinen kuin kuvassa, vaan täysin litistynyt ja kuiva, miksi? Se on markkinointia ja se oli vain mainos, siinä on kaikki samat aineet, mutta se vain näyttää eriltä? Epäreilua eikö vain.
Ajatelkaas: Kuinka moni uskoo laihdutus pillereihin ihan oikeasti? Ja miten ne ovat toimineet? Nekään eivät toimi yksistään, vaan tarvitsevat rinnalleen liikkumista ja oikein syömistä. Miettikääpäs sitä :D .
Hauskaa päivän jatkoa.
Olen käyttänyt Avonia jo vuoden ja en enää vaihtaisi muuhun. Hinnat ovat superedullisia ja laatu hyvä. Jos haluat saat kauttani tunnukset joilla pääset tilaamaan edullisesti netin kautta itse. Tunnukset saat jo parissa tunnissa.
[email protected]