Jos kehoittaa jotakuta käyttämään hengenvaarallista Atkinsin dieettiä niin syyllistyykö siinä rikokseen?
Sitä voisi verrata pomminteko-ohjeiden antamiseen. Ainakin se on kovin kovin epäeettistä.
Luulisi ko. kehoituksen antaminen olevan ainakin palstan sääntöjen vastainen.
Jokainen täysjärkinen ymmärtää ettei pääsääntoisesti rasvaa sisältävä ravinto ole hyväksi.
Sitä voisi verrata pomminteko-ohjeiden antamiseen. Ainakin se on kovin kovin epäeettistä.
Luulisi ko. kehoituksen antaminen olevan ainakin palstan sääntöjen vastainen.
Jokainen täysjärkinen ymmärtää ettei pääsääntoisesti rasvaa sisältävä ravinto ole hyväksi.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Älä nyt viitsi provoilla! Lue enemmän niin luulet vähemmän.
suositella syömään vaikka matoja. Yhdeltäkään lääkäriltä ei ole viety oikeuksia jos on suositellut hiilihydraattien vähentämistä. Mitään näyttöa vaarallisuudesta ei ole.
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id56703.html
Olet varmasti nähnyt tuon ja silti sanot ettei vaarallisuudesta ole "mitään näyttöä".
Miksi valehtelet? Kenen etuja ajaa valehtelu VHH:sta? Lääkelaitostenko?
kehoittaa jotakuta käyttämään hengenvaarallista hiilihydraattia ja sokeria niin syyllistyykö siinä rikokseen?
Sitä voisi verrata pomminteko-ohjeiden antamiseen. Ainakin se on kovin epäeettistä.
Luulisi ko. kehoituksen antaminen olevan ainakin palstan sääntöjen vastainen.
hiilihydraatti?
Tulikohan rikollinen herjaus?
liikaa nautittuna ja jos näet siinä rikollisuutta niin ainahan voit tehdä rikosilmoituksen.
Paremmin sillä itsensä nosturikuntoon saa. Kerran tuli teeveestäkin näistä pervoista lihavuuden rakastajamiehistä, jotka juottivat sulottarilleen letkulla öljyä, jotta pysyivät ihanaisen ihraisina kolmessa-neljässäsadassa kilossa.
Millään hiilarilla ei tuommoiseen ylletä.
on merkitystä. Kyllä sä saat suonesi tukkoon margariineilla ja muilla ns. pehmeillä rasvoilla. Näinhän se elämä menee jos ei ymmärrä rasvojen merkitystä ja syö vääriä rasvoja.
Kyllä kahdensadan kilon ylipaino isompi riski on kuin pienehkö margariininkäyttö.
Mutta silti, laitapas tutkimustietoa siitä, että nimenomaan pehmeät rasvat tukkisivat suoniston.
on hengenvaarallista?
Tieteellinen näyttö on korruptoitunutta. Kannattaa mieluummin katsoa, miten omalla kohdalla toimii. Jos toimii omalla, niin toimii tällöin myös lähes kaikkien kohdalla. Ei siihen mitään tieteellistä tutkimusta tarvita.
Hiilihydraattivoittoisen ravinnon avulla olen rakentanut itselleni lujan, lihaksikkaan ja terveen kropan. Voin vain todeta, että se toimii kaikilla. Liian rasvan ja liian vähän kuitupitoisen ravinnon syömisestä tulee tuskallista ummetusta, sekin on koettu ja se pätee kaikilla. Peruna, pasta ja riisi ovat mitä parhaimpia ravinnonlähteitä, ne ovat olleet perusta jolle olen voimaa, energiaa ja terveyttä antavan ruokavalioni rakentanut.
Tämä toimii kaikilla, ei siihen mitään tieteellistä tutkimusta tarvita.
Enkä ole tarvinnut minkään kaupallisen tahon kirjoja kertomaan mitä pitää syödä ja millä tavoin. Ei ole tarvinnut sortua minkään huijaustuotebisneksen uhriksi.
Jos asia sinua ihan oikeasti huolettaa, niin tee poliisille tutkintapyyntö vaikkapa lääkäri Antti Heikkilästä. Hänhän suosittelee potilailleen vähähiilihydraattista ruokavaliota. Poliisin on tutkittava, onko hän syyllistynyt rikokseen.
yhteys herraan itseensä.
Yllätytte takuulla. Ei ole asiat kunnossa.
http://www.anttiheikkila.com/
esiintyä täällä omalla nimelläsi että harjauksestasi voisi jättää poliisille tutkintapyynnön.
Onko harjaus rikos joka johtaa tutkintaan? Onko hevostalleilla syytä olla varuillaan ja hiuksia olisi tästedes parempi käsitellä kammaten?
Kyllähän poliisi selvitti äskettäin anonyymien Kurosen harjaajien.. eiku herjaajien henkilöllisyyden.
Anoreksia-sivuilla ihmiset antavat toisilleen neuvoja laihtumiseen ja linkittelevät pro ana-sivuille. Sekään ei taida olla laitonta...