Hoitajat palkkansa ansainneet !

Turha heitä kadehtia on. Vai onko niin että työläinen on "susi" toiselle työläiselle?
8390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllähän hoitajat ovat palkkansa ansainneet ja tuskin montaakaan löytyy jotka "moista sopimusta"
kadehtimaan kävisi , mutta tapa jolla Tehy tätä
"teatteria" veti , niin se pistää monella niska-
karvat pystyyn.

Äänestä

Eihän me mitään saatu. Voi sanoa, että paljon melua tyhjästä. Ei todella ole kadehtia asti.

Äänestä
  • tässä onkaan kyse.
    Kyse on tyrmistymisestä.
    Saako uhkailla ihmisen henkeä ja terveyttä ?

    Äänestä

  • että kateudesta kirjoitti:

    tässä onkaan kyse.
    Kyse on tyrmistymisestä.
    Saako uhkailla ihmisen henkeä ja terveyttä ?

    tästä shokista. Oli se niin rajua.

    Onneksi on terapeutit jotka auttavat jaksamaan
    tavallista potilasta järkytyksestään.

    Äänestä

  • aikaa toipua kirjoitti:

    tästä shokista. Oli se niin rajua.

    Onneksi on terapeutit jotka auttavat jaksamaan
    tavallista potilasta järkytyksestään.

    Ne terapeutit ovat muuten melko usein sairaanhoitajia. Voi ei. Toivottavasti toivut shokistasi.

    Äänestä

se tapa jolla työtaistelu toteutettiin tuntuu epäoikeudenmukaiselta. Jos etiikka puuttuu, sairaanhoidon perusta on murenemaan päin ja samoin potilaiden luottamus.

Äänestä
  • olisi pitänyt jättää koko korotus antamatta. Vankilaan olisivat joutaneet joka iikka. Eikä edes tapon, vaan murhan suunnittelusta. Eikös laissa ole jotain termiä sellaiselle. Ja lisäksi kyseeseen tulisi vielä salaliitto. Tietoisesti olisivat antaneet potilaiden kuolla. Nyt on turha enää tulla kirjoittelemaan, että ei olisi oikeasti jätetty heitteille. Ei sairaanhoidossa saa ruveta arvuuttelemaan hoidetaanko vai annetaanko kuolla! Nyt työnantaja voisi sanoa, että ei me oikeasti annetakaan teille palkankorotusta, leikisti vain sovittiin!

    Äänestä

  • tuollaisen tempauksen vuoksi kirjoitti:

    olisi pitänyt jättää koko korotus antamatta. Vankilaan olisivat joutaneet joka iikka. Eikä edes tapon, vaan murhan suunnittelusta. Eikös laissa ole jotain termiä sellaiselle. Ja lisäksi kyseeseen tulisi vielä salaliitto. Tietoisesti olisivat antaneet potilaiden kuolla. Nyt on turha enää tulla kirjoittelemaan, että ei olisi oikeasti jätetty heitteille. Ei sairaanhoidossa saa ruveta arvuuttelemaan hoidetaanko vai annetaanko kuolla! Nyt työnantaja voisi sanoa, että ei me oikeasti annetakaan teille palkankorotusta, leikisti vain sovittiin!

    Sinähän olet oikein varsinainen järjen riemuvoitto!!
    Hoitajat kaikki vankilaan, ja yhteiskunta pyörii taas normaalisti. Kannattaisi harkita uraa politiikan parissa. Kokoomus ja keskusta voisivat olla kiinnostuneita sinusta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tane kirjoitti:

Turha heitä kadehtia on. Vai onko niin että työläinen on "susi" toiselle työläiselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu