Ei voi muuta kuin ihmetellä. Onko toden totta asiat näin narinaa Karaoken puolella???
Niin asiakkaat,kj:t,...kaikki?
Onko teille tapahtunut mitään positiivista keikoilla duunissa,tai sitten asiakkaana?
Hei haloo!! Sattuu ja tapahtuu paikassa kuin paikassa, myös niitä huonoja juttuja.Mutta on siellä varmaan mukaviakin juttuja.
Ainahan huonot asiat tuodaan julki, mutta toisitte myös niitä hyviä puolia esille. Sillä jos on noin helvetin vaikeaa keikalla tai asiakkaana ,kannattaa miettiä jotain muuta tekemistä.Kannattaskohan katsoa joskus itsekunkin peiliin??
Niin asiakkaat,kj:t,...kaikki?
Onko teille tapahtunut mitään positiivista keikoilla duunissa,tai sitten asiakkaana?
Hei haloo!! Sattuu ja tapahtuu paikassa kuin paikassa, myös niitä huonoja juttuja.Mutta on siellä varmaan mukaviakin juttuja.
Ainahan huonot asiat tuodaan julki, mutta toisitte myös niitä hyviä puolia esille. Sillä jos on noin helvetin vaikeaa keikalla tai asiakkaana ,kannattaa miettiä jotain muuta tekemistä.Kannattaskohan katsoa joskus itsekunkin peiliin??
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hmm...Viimeisen kahden kuukauden ajalta on ollut keikoilla vain pari negatiivista tapahtumaa ja rutkasti positiivisia. Tai sit mulla on vaan hyvät pillerit :)
onkin juuri rivien välissä. Tälläistä on karaoke, ihan kurajokee.
Jos kaikki ovat kerran näin tyytymättömiä - ei kun pillit paksiin ja paksin suu kiinni.
Jos olisin alkava karaokeharrastaja, en aloittaisikaan. Mutta olen lopetteleva ja en lopetakaan. Alkaa olla aika mukavia loppukäännöksiä. Tosiasia on, karaoke on nyt muutoksen pyörteissä ja eiköhän tunnelma kohta kevene!
Miten muuten eräät KJ laulajien kustannuksella kehtaa kertoa, mitä kiusaa ja miten he tekevät joillekin asiakkaille. Minä en ole huomannut kenenkään laulajan kertovan noita kiusaamiskeinoja, mutta itte paljastavat. Voi helvetti miten tolloja. Sitten nauretaan asiakkaiden kännin kustannuksella. Mitähän ravintoloitsijat tykkäisivät, jos kaikki olisivat vesilinjalla, jotta KJ olisi "hyvä" olla?
Minä kyllä osaan itse sanoa, jos navikoita aletaan vääntelemään, vääntelen niitä itsekin, vaan en työkseni, enkä kiusatakseni ketään.
Veikkaan, että alkaa naamat vaihtua aika lailla, sekä vetäjien että laulajien, sekä tallienkin tarjontakaaressa. Ravintelien olisi hyvä lukea näitä törkyjuttuja. Täällä suorastaan kerrotaan paikannimiä ja ivaillaan niissä käyviä kanta-asikkaita tai kohteeksi kelpaa vaikka kuka.
KJ tehtävä eikä oikeus ole kertoa asiakkaista, edes anonyyminä. Sillä karaokejuontohommat maksaa lopulta se joka sitä oltta kittaa. Mitähän ravintolat ja -liitto tykkäisi tälläisista kirjoitteluista? Jos ei KJ riitä koulutus olemaan hiljaa pirujensa kanssa, niin kyllä jostain ajuri löytyy siihenkin hommaan.
Tarviiko sanoa, että voi vidu, kyllä on älykkyysosamäärä aika alahaalla sellaisilla Joikukingeillä, jotka täällä irvailevat asiakkaita, omia karaokemestojaan siinä sivussa Minusta korkea promillemääräkään ei ole niin paha asia kun alhainen äo.
Olen huomannut että näillä palstoilla toden totta puhutaan kaikkea mahdollista, kaikesta mahdollisesta. Se on ammattitaidottomuutta, sillä vaitiolovelvollisuus monissakin asioissa on hyväksi.(niin asiakkaat, ravintolat ja Kj:t) Ei näille palstoille kuulu se paskanjauhanta, vaikka sitä tuolla kulkiessaan vastaan tulisikin. Ja jos ei kerta ole pokkaa kenenkään tulla suoraan sanomaan asioita, niin pitäisivät tietonsa sitten itsellään..Ei ne näissä ketju keskusteluissa ainakaan parane.
Niinhän se on että rapatessa roiskuu ja ei se valo säkissä pirttiin kantaudu.