Tekemistä

Onko kellään mitään yleisiä ohjeita että mitä vasta suhteen aloittanut nuori pari voisi tehdä yhdessä, muuta kuin oleskella ja jutella? On usein ollut ongelma näissä suhdeasioissa ettei keksi mitään tekemistä ja sitten tulee tylsää sille toiselle... :/
1204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai tuohon ole mitään yleisiä ohjeita olemassakaan, teidän täytyy käyttää mielikuvitustanne. Esim. tehkää ruokaa yhdessä, katsokaan tv:tä tai elokuvia, kuunnelkaa musiikkia, halailkaa, jutelkaa, urheilkaa, harrastakaa, treffailkaa kavereita yhdessä ja erikseen. Ja näin joulun alla voitte askarrella vaikka lahjoja tai joulukortteja. Keksikää itse lisää :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin... kirjoitti:

Onko kellään mitään yleisiä ohjeita että mitä vasta suhteen aloittanut nuori pari voisi tehdä yhdessä, muuta kuin oleskella ja jutella? On usein ollut ongelma näissä suhdeasioissa ettei keksi mitään tekemistä ja sitten tulee tylsää sille toiselle... :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu