ja koirat paskoo jalkakäytäville, miksi koiran omistajat ei tuusulassakaan välitä siivota lemmikkiensä jätöksiä yleisiltä jalankulkuväyliltä, minusta koiravero takaisin ja paljon rankempana vielä, niillä rahoilla järjestetään näitä yhdyskuntapalveluun määrättyjä pikkurikollisia paskankeruu talkoisiin, kannustetaan keräämään niitä kökköjä urakalla, annetaan vaikka 10 litran sanko kouraan ja sanotaan että kun keräät ny vilkkaasti sangon täyteen niitä kökköjä, niin pääset siltä päivältä kotiis ennen työpäivän päättymistä.
kissan pissiä joka paikassa
puhutaas välillä muutakin
4203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keräämisessä ei ole vaivaa, kun roudaa sen PUSSIN mukanaa. Eikä homma ole edes pervoa. Joskus olen nähnyt kerääjän, mutta HARVOIN.
Sais olla koiran-paska-kyttiä ja antaa tuntuvan sakon tai ottaa koiran heti pois ja piikki pyllyyn OMISTAJALLE.
Nami nami, eikä sen jälkeen ole piskiä paskomassa.
pyörii koiran paskojen ympärillä.
Ei ole koiraa minulla, mutta kyllä elämänsisältö löytyy jostain muualta kuin koiran paskoja pohtimalla.
Ensimmäisenä mielestäni pitäisi piikittää ne ihmiskuseskelijat, joiden takia ei viitsi paljon asemilla hissejä käyttää esimerkiksi, kyllä haju sitä luokkaa on. Ja entä lasinsirpaleet ja tyhjät mäyriskartongit kun ne eivät joillakin osu roskikseen millään plus kaikki muu roska ja paska, mitä eräät ihmiset ympäristöönsä levittävät. Kyllä eläinten jätökset ovat pientä siihen verrattuna.
Mutta mites siellä Jokelassa toisten kotieläimiä suvaittaisiin kun ei suvaita ihmisiäkään...
Paska asenne kaiken kaikkiaan.
Afganistanissa ja Tsetseniassakin kissanpissiä riesanasi. Ja koiranpaskaa jälkäytävillä. hyi hellanduudelis.