palstalle tullut kyselyikäinen lapsi "rahaa on", olisi todelliselta kooltaan karvainen yli 100kg keijukainen? Hän on tehnyt jo peräti kymmenen uutta aloitusta ja montako kertaa lie vastannut itse itselleen. Mutta lapsia pitää ymmärtää... ;-D
Ettei
1
215
Vastaukset
Aina sitä eppäillä soppii, sanottiin jo vanhassa tuntemattomassakin. Kyllähän sitä rahhaakin on, onhan sitä tehty jo tuhansia vuosia. Kyllä sitä kaikille ainakin malliksi riittää. Vaan enpä ihan noin paljoa leveile, ihan vaan pikkuisen.
Omat viestini ovat niin selventäviä, ettei minun tarvitse niitä itse selvittää.
Olet saanut niin pahan pakkomielteen vaatimattomasta persoonastani, että suosittelen terapiaa jossain sopivassa laitoksessa. Jos sen arveleminen mitä minä ehkä olen kirjoittanut jollain muulla nimimerkillä on tullut sinulle elämäntehtäväksi, niin todella säälin sinua. Koita nyt hankkia itsellesi joku valoisampi ajatus ja kirjoita se vaikka tänne. Olisi mukavaa nähdä sinunkin kuntoutuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501469
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m155471Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402