Muistaako joku Rocky-brändin?

80-luvulla..

Muistaako joku 80-luvulta sellaisen kitaramerkin kuin Rocky?

Itse vaan tulin hämmästeelleeksi kun ikiwanhoja ostokuitteja katselin että missäs helkkarin vaiheessa mulla tuollainenkin kitara on ollut, olen sen myynyt pois vuonna 1985 mutta enpäs muista ees minkähän näköinen kyseinen skitta oli.

Onko jollakulla infoa ja kuvia tai tietoa mistä löytyisi kuvia ja infoa noista Rocky-kepeistä?

4

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole...

      mutta mun ensimmäinen kitara joskus 80-luvun loppupuolella oli sellanen "tähden" mallinen Rocky;D Makso jotain 300 mummon markkaa käytettynä ja se oli mulla aika pitkään.
      Runko oli varmaan viidestäkymmenestä palasta liimattu:D Hirvee kitara, mutta nii vaa silläkin oppi soittamaan;D

    • vieläkin

      Huuto.netissä olen muutaman kerran törmännyt tuon merkkisiin strato kopioihin

      • ap.

        Mä en nimittäin todellakaan muista edes että oliko se skittani strato-kopio vai jokin muu...

        Google ei auta tähän yhtään mitään. Se kun antaa vain tulokseksi loputtomasti sivuja joissa mm. keskustelufoorumien käyttäjätunnuksena Rocky ja joissa mainitaan sivumennen sanat electric guitar mutta mitään itse Rocky-merkkiseen kitaraan liittyvää ei löydy. :(

        Harmittaa että näin menee vanhalta jo muisti, vaikka onhan tuosta pitkä aika enkä ole entistä skittaani nähnyt pariin kymmeneen vuoteen.


    • lesbolmuusikko

      Nyt ois virheetön Rocky electric guitar myynnissä..... Suoranainen klasikko... Mitä tarjoa aarteesta ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2888
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      6
      1623
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      2
      1315
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1184
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1161
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      1049
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1022
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      937
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      912
    Aihe