Miehelläni suhde työkaveriin kesästä asti.Kesä pelkkiä tekstiviestejä syyskuussa lähti selvinpäin naisen luo ja vietti yön siellä.Sen jälkeen kaiket illat ja viikonloput kotona,väitti ettei suhdetta ole.Ei halua erota halusi asumiseron.Nainen soittelee hänelle edelleen.Haluaako pitää minut varalla,jos naisen kanssa ei onnistukaan vai miksi ei halua erota.Minulla ristiriitaisia tunteita,kun yhä rakastan häntä,mutta en luota.
Mitä mieltä
olette?
4677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo kuulostaa aika rumalta jutulta. Mitäpä jos, seuraavan kerran kun mies lähtee "ulos", pakkaat sen tavarat kassiin portaalle ja päälle lappu OLET MUUTTANUT, OSOITE TUNTEMATON
Mutta muista, jos asutte yhteisessä kodissa, et saa vaihdattaa lukkoja ja siten jättää miestä kodin ovien
Ja sille soittelevalle työkaverille antaisin hyvin mieluusti turpaan, nimim. saman kokenut
Tuo kuulostaa aika rumalta jutulta. Mitäpä jos, seuraavan kerran kun mies lähtee "ulos", pakkaat sen tavarat kassiin portaalle ja päälle lappu OLET MUUTTANUT, OSOITE TUNTEMATON
Mutta muista, jos asutte yhteisessä kodissa, et saa vaihdattaa lukkoja ja siten jättää miestä kodin ovien ulkopuolelle.
Ja sille soittelevalle työkaverille antaisin hyvin mieluusti turpaan, nimim. saman kokenut
kokenut vastaavan mutta pienemässä mittakaavassa. On vaikea erota kun haluaa toivoa parasta ja uskoa tulevaisuuteen kun rakastaa, mutta mieti elämää pidemmälle. et milloinkaan voi mieheesienään luottaa, mietit ja epäilet aina. saat vain psyykkisiä ongelmia jos jatkat oman mielenterveytesi uhalla tuota leikkiä. Kysy mieheltäsi että sopiiko hänelle jos siä hankit vastaavanlaisen suhteen toiseen miheen. Jos se hänelle käy, eihän enää oikeasti voi sinua rakastaa. Jos se ei hänelle käy, vaadi lopettamaan myös oma suhteensa. Silti vaikka hän suhteensa lopettaisi, et varmasti milloinkaan voi häneentäysin enään luottaa. Milloin aloittaa uuden suhteen? Kenen kanssa? saman? mieti kuitenkin tarkkaan mitä teet mutta muista ettei oikea rakastava suhde voi tarvita kolmatta osapuolta..
Et siskohyvä taida tietää rakkaudesta mitään. Rakkaus ei omista, ei kerskaa, on pitkämielinen.... Olet kai kuullut.
Kumppaniaan voi rakastaa, vaikka jommalla kummalla on sivusuhde tai on ollut. Luottamaan voi oppia.
Rakastan miestäni enemmän kuin koskaan ketään miestä. Olen onnellinen ja nautin elämästä hänen kanssaan kaikin puolin, myös seksin suhteen.
Mieheni on pettänyt minua aikoinaan. Se puhuttiin yli. En usko, että hän olisi enää vuosiin pettänyt. Luotan häneen. Toisaalta en omistakaan. Omistamme vain itse itsemme.
Uskon, että rakkautta on eri tyyppistä. Joskus rakkaus perustuu seksiin, kuten salasuhteissa. Rakkaus kumppaniin pitäisi kuitenkin perustua aivan muihin asioihin, seksi on vain elämänsuola. Rakkaus lemmikkiin on taas ystävärakkautta. Rakkaus lapsiin on äidillistä/isällistä rakkautta.
Ei kai rakkaus ole mustavalkoista, uskon, että rakkaudessa on myös paljon harmaan sävyjä. Ja kaikki rakkaus on hyvää, mikään rakkaus ei ole pahaa.