Levarilla liian kiire

Voisko joku auttaa? Mitä tehdä kun juuri hankittu (käytetty) automaattilevysoitin NEC P635E pyörittää lautasta liian nopeeta. Päällä olevat nipukat eivät hidasta tarpeeksi. Mitä voi tehdä itse vai pitääkö viedä ammattimiehelle? Kiitos etukäteen vastauksesta.
1213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pyöritä 33 rpm kiekkoa 45 rpm:llä? Jos vika ei ole näin helppo niin veikkaisin että levarin moottorin jännitteen regulaattori on särki eli moottori pyörii väärällä jännitteellä. Suosittelen ammattiauttajaa (siis sille levarille). Tai jos olet mielestäsi sen levarin ehjänä ostanut niin palautat myyjälle ja pyydät rahat takaisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilkkajalmari kirjoitti:

Voisko joku auttaa? Mitä tehdä kun juuri hankittu (käytetty) automaattilevysoitin NEC P635E pyörittää lautasta liian nopeeta. Päällä olevat nipukat eivät hidasta tarpeeksi. Mitä voi tehdä itse vai pitääkö viedä ammattimiehelle? Kiitos etukäteen vastauksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu