Sain tänään meilin www.uniikkiputiikki.fi - liikkeestä ja siellä ei nyt joulukuun ajan ole postikuluja ollenkaan jos ostat vähintään 20 eurolla tavaraa.
Kannattaa käydä kattomassa. Itse olen tilannut sieltä yhden mekon ja pari paitaa ja on ollu mieleisiä, vaikka aluksi vähän mietitytti kun kuvat on vähän huonot tuolla mutta otinpa riskin enkä pettynyt :D
Kannattaa käydä kattomassa. Itse olen tilannut sieltä yhden mekon ja pari paitaa ja on ollu mieleisiä, vaikka aluksi vähän mietitytti kun kuvat on vähän huonot tuolla mutta otinpa riskin enkä pettynyt :D
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lähettivät toisen meilin perään että ei ole minimitilausmäärää. Eli tilaat mitä tahansa niin ei tule postikuluja.
.....
mitä tarkoitat?
kiireinen, kuten normaalisti näin joulun alla, ei hän enää sitä kiirettään pyri lisäämään poistamalla postikuluja tilauksista. Tuota jippoa käytetään silloin kun kauppa ei oikein tahdo käydä ja jotenkin pitäis asiakkaita saada houkuteltua. Ymmärrettävää vuoden hiljaisina kuukausina.
varmaan sitten selittyy Joulualet esim.
Ellos,Halens,Josefssons,Feminelli ym
Kaikki huonosti menestyviä firmoja =o)
Ellos on tehnyt negatiivistä tulosta Suomessa jo jonkun vuoden. Ja Josefsson käytännössä = Ellos.
Mutta suurimmat naurut aiheutti tuon Feminellin maininta tuossa listassa...=D!
No se voi olla. Toisaalta eikai ennen joulua vaatekauppa käykään kovin kuumana, paitsi juhlavaatteiden osalta...
En mä ainakaan osta vaatteita lahjaksi, saatika saa niitä itse lahjaks.
Tuolla ei vaihdu tavarat koskaan, aika tavallista riepua on tarjolla.