Onko Joe Blascon meikkivoiteet hyviä? Suositteletteko arkimeikkivoiteeksi?
Joe Blascon meikkivoide hyvä?
JoeB
6909
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mulla on akneen taipuvainen iho, ja ostin blascon kaverini innoittamana. ensinnäkään, en koskaan oppinut levittämään sitä oikein, ja pieni paletti kului tosi nopeasti. sehän pitäs siis kestää varmaan vuoden, mulla ehkä max. 2kk. sitähän pitäs jotenki töpöttelemällä levittää hyvin pienellä määrällä, mut en sisäistäny miten saisin niin finnit sun muut pieleen.
toiseksi, minulla on myös melko rasvoittuva iho, ja blasco on jotenkin öljymäistä (vaikka ei sitä pitäisi sisältääkään) ja jätti mun ihon kiiltäväksi. vaikka lisäsi irtopuuteria aamulla, niin piti päivän mittaan useaan otteeseen lisätä puuteria. mut tää on vaan mun ihon ongelma, sullahan voi olla aivan normaali iho.
sit oli viel se, et ku sitä mainostetaan niiiin peittävänä, mut en mä saanu sillä peittävää kovin peittävää tulosta. mut tais olla vika taas mun levitystavassa...
osta ihmeessä ja kokeile, ei sitä tiiä kelle se sopii ennenku kokeilee. voisin jopa itse ostaa sen uudestaan nyt, kun olen saanut ihon rasvoittuuden hallintaan oikeilla ihonhoitotuotteilla. nyt se voisi toimiakkin, jos oppisin sen levityksen... :)
Mulla hyvä iho, mutta en saanut blascolla mieleistäni tulosta. Sopii mielestäni parhaiten juhlameikkiin, ainakin itse sain illaksi kunnonmaskin..heh....no mutta kivan näköisen kumminkin. Mulla myös kului nopeasti. En ymmärrä miten joku saa sen riittämään, tai sit mulla väärä tekniikka. Mut kokeile....se voi sopia sulle..
Olen käyttänyt Blascoa noin vuodesta 1990 - siitä asti, kun ne tulivat Suomen markkinoille.
Olen ollut erittäin tyytyväinen. Tasainen mattapinta, ei todellakaan kiillä.
Ihan vuotta ei taida minunkaan purnukka kestää, mutta ihmettelen kyllä suuresti tuota kahden kuukauden kestoa.
Kiitos kun jaksoitte vastata ja antaa vinkkejä. :) Mulla on sekaiho joten saapi nähdä miten JoeB:n kanssa käy...
Tuotehan on kuuluisa paljosta pigmentistä. Ihoni on hyvä mutta haluaisin meikkivoiteen joka tekee tasaisen ihon (pois tummat nenänpielet yms) ja huolitellun näön.
Tärkeää kuitenkin on että tuote on laadukas.. ns kunnon tuote. Ei kiinnosta enää sivellä rimmeliä tai lorealia naamaan.
Mutta katsotaan vaikka tätä joeta:)
Muista kysyä myyjältä ohjeet Blsscon oikeaoppiseen käyttöön, niin varmasti kestää kauemmin kuin tuon 2kk.
Mielestäni Joe Blascon meikkivoide on paras.
Pieni rasia, mutta hintansa väärti.
Itse käytän sitä niin, että pienellä spaattelilla otan pienen nokareen, jonka pyörittelemällä lämmitän notkeaksi esim lavuaarin reunaan. Siitä sitten kostutetulla sienellä tuputtamalla otan voidetta ja laitan kasvoihin. Saa juuri niin ohutta tai peittävää kun haluaa. Näin käytettynä kestää todella pitkään, sopii arkeen ja juhlaan. Minun rasvaisuuteen taipuvaisella iholla kestää kaikista kokeilemistani voiteista parhaiten.
Illalla kasvojen huolellinen puhdistus kasvosienellä puhdistustuotteella, lopuksi kasvovesi..
Myyjä neuvoo/osaa katsoa kanssasi sopivan sävyn.. ei tule kalliille tuotteelle hutiostosta..!