Salaillaan. Kuolleita Nokialla. Siksi pelkoa ja vihaa. Tietävät vettä juoneista kuolleista. Armeija muikuttaa ruumiit panssaautoissa yön turvin vaivihkaa Tampereelle ruumishuoneelle.
Nokialla vedestä kuolleita
Paljastan
2218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Luuletko tosissasi, että asiat tässä maassa salassa pysyisivät? Aina joku on jonkun tuttu ja jos ei muuta niin Seiskasta saa vihjepalkkion, jos sattuu jotain tietämään.
vastasi mahd. tulevista kärsimyksistä ja kuolemista; "Se ei ole meidän ongelma vaan hallituksen". Hallitusko pystyy huolehtimaan sairaanhoidon tehtävistä??? Jokaisella on vastuu itsestään, mutta vastuu siirtyy jokaiselle lähimmäiselle, kun ei siitä pysty itse huolehtimaan.(Matt. 25) Sairaanhoitajan työtä ei voi kuka tahansa hoitaa! Voisi sanoa; "sitä saa, mitä tilaa." Onko nyt sitten parempi vähemmällä porukalla tehdä se suuremmalla palkalla, kun ennenkin uuvuttiin työtaakan alle? Pitäisi jo ymmärtää, että on korkeampi Voima, joka yrittää meitä ohjata, mutta itsekkyydestä lankeammme pahan pauloihin.
Samoin kuin Pormestarin rakennussuunnitelmia arvostellaan, eikö sen tahon pitäisi hoitaa ne, jolla on siihen osaamista, taitoa, kykyä, voimavaroja ja resursseja., ettei kävisi niin, että tulee lisää hometaloja ja katot romahtaa niskaan. Mistä se muuten johtuu? Insinöörien ja muiden työntekijöiden liukuhinnalla oppimatta jäämisestä, kun ryyppääminen on tärkeämpää ja pääseehän sitä helpommallakin työelämässä, kuin rehkimällä toisten vuoksi. Mihin suomalaisten työn arvostus on kadonnut???