Ihra!
Sillä tässä on suomalaisen naisen standarti! Työtä pelkäämättömän suomalaisen urheilullisen naisen esikuva!!!!!! Jos olisi sota, tässä olisi LOTTA number One! Josta jokainen sotamies unelmoi!
http://uk.youtube.com/watch?v=-zEXSdNyCFU
Go Kiira! Go! Näytä esikuvaa suomalaisille naisille!
Sillä tässä on suomalaisen naisen standarti! Työtä pelkäämättömän suomalaisen urheilullisen naisen esikuva!!!!!! Jos olisi sota, tässä olisi LOTTA number One! Josta jokainen sotamies unelmoi!
http://uk.youtube.com/watch?v=-zEXSdNyCFU
Go Kiira! Go! Näytä esikuvaa suomalaisille naisille!
Vastaukset 36
Vanhimmat
OIkeassa?
Ei ole tullut yhtään ruinaavaa kommenttia??????
Sillä lailla, pistäkäähän tytön pökköä pesään! Siitä se lähtee!!!
Olette vielä kaikki kaunottaria :)
Mitä pitäisi sanoa, mitä pitäisi ymmärtää ja mitä ihmettä pitäisi ruinata?
Menes nyt sinne vaimon viereen tutimaan. Ihmettelee varmaan jo, mihin se pökkö on taas jäänyt lorvimaan.
Kaikkien suomalaisten naisten pitää heti ryhtyä alle 2-kymppisiksi MM-tason taitoluistelijoiksi.
Tää tuottaa varmasti hankaluuksia mun 7-kymppiselle äidilleni :)
Kiitos!
Hemskatti tuo sun viesti oli hiton hauska :D heheheh!
Hahhahah! Voi jees! hahahah! Mä lähden parvekkeelle juomaan! AHahahaha :D hahahahah!
Kiitos nauruista ahahahahahh! :D
Huh hujakkaa!....
Kuin Juha Miedolle olis tarjonnut kortsua ;D
"Mitä mä näillä teen, pthyi! roskiin nämä joutaa" hahah!
Ai tollasten suomalaisten peruskusipäiden takia pitäisi yrittää olla Kuin Kiira. Voi hitto vieköön. En tunne Suomessa yhtään hiton komeeta ja samalla fiksua miestä, jonka takia yleensä kannattaisi uhrautua.
Kiira Korpi oli vain minun ihanne ja esimerkki!
Ajattele, mitä voisit itse olla? Voisit olla paljon enemmän!
Ajatteleppa sitä! Supi suomalainen, jokaisen idoli!
Jos mennään ääritlanteisiin!!!
Että milloin luulet Kiran olevan kotona sinun kanssa? Kun kaikki aika menee treeneissä ja kisamatkoilla. Meillä sporteilla on aika kova kynnys uhrata vähäistä vapaa-aikaamme.
Ps. Toivottavasti oma vyötärösikin on kunnossa!
En minä turhaa juokse lenkillä, vain 5x 10km :)
Mutta Kiira Korpi on kunnon nainen, joka antaa teille laiskisaisille kunnon syyllisyyden tunnon!
Ahmikaa vain te niitä sipsejä ja suklaata! Kosto tulee joskus!
Aikaa ette voi huijata!
Kaikille niille, jotka treenaa tavallista kuntoilijaa enemmän, urheilu on elämäntapa. Kuin myös minulle. En ole enää alle 20 vee, eikä lajini ole taitoluistelu. Mutta silti kaikki arki-iltani kuluu treeneissä. Töiden jälkeen treeneihin, miehelle (jos sellanen tällä hetkellä olisi) arki-iltaisin aikaa olisi noin tunti klo.21-22. Sitten täytyykin mennä nukkumaan että jaksaa taas seuraavana päivänä. Herkkuja ei tästä kodista löydy ja treenejä en uhraa yhtenäkään iltana yhdenkään ukon takia.
Vieläkö kuulostaa kivalta?
Kannattaa varmaan hankkia kaltaistansa seuraa ;)
Vähempikin kyllä riittää!!!!!!!!!!
Liika on liikaa! Ei elämä pidä olla pelkkään urheilua, vaan sen pitää olla tiettyä tapaa elämän tapa! Niin että liikunnasta tulee hyvä olo, ei rangaistus!
Mulla on kyllä itselläni kokemusta siitä kun oli "pakko" lähtee lenkille!
Tämä lenkki juttu on siitä kumma, että siitä pitää itse kukin oppia nauttimaa, kukaan ei voi sinua pakottaa liikkumaan (nauttimaan liikunnasta) !!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaikkien naisten pitäisi näyttää alle 2-kymppisiltä, MM-taitoluistelijoiden tahtiin treenavilta tytöiltä. Heillä pitää olla kuitenkin aikaa miehelle silloin, kun mies ei ole lenkillä :)
eipä se ainakaan minulle mikään rangaistus ole. Minun ei ole "pakko" mennä treeneihin, mutta haluan mennä sinne, mutta tunnustan kyllä että olen tunnollinen treenaaja. Ei aina jaksaisi työpäivän jälkeen, mutta ei se pieni laiskotus treenejä estä. Lajitreenit on tehtävä, jos haluaa kehittyä.
Mitä sä täällä ensin vingut naisille niiden elämäntavasta vertailemalla MM-tason taitoluistelijaan, mutta sitten kun eräät tunnustaa treenaavansa enemmän kuin tunnin spinnin tai aerobicin, kauhistelet liikunnan määrää?
Ei tarvi, kunhan näyttää terveeltä naiselta!
Kiira Korpikin näyttää 30 varmaan tosi elonvoimaiselta kauniilta naiselta!
Sitä tarkoitin lähinnä!
Terve kaunis nainen näyttää aina kauniilta! Vaikka olis sitten 50
Saat suuni hymyyn :)
Olen sanaton!
Teille naiset yritän tahkoa!
Olkaa aina kauniita! Kun teillä on siihten mahdollisuus! Olen itse nähnyt livenä nättiä 45 naisia jotka ovat niin söpöjä! :)
Voi kiesus!
Olkaa kauniita!!!!
Kyllä mulle oikeesti kelpaa kukaa vaan, kun se vaan ei oo mikään läski. Ja pitää kropastaan huolen kun en oo kattomassa. Paitsi videolameran kanssa joskus.
Puit sanat mekoksi :D hahahah!
Okeesti tykkään laatunaisita! Mutta minkäs minä mielelläni teen! Elkää syyttäkö Juha Mietoa, se on kunnon mies!!
Mä luulen, että me ei voida enää tapailla tällä tavalla.
Sorge!
Hmm. Taidan jättää väliin, kuitenkin.
Se piristää kummasti :)
Menee jossain määrin aiheen ulkopuolelle, mutta menköön: En käy uimassa niinä päivinä, kun olen käynyt lenkillä. Pohkeet tuppaavat kramppaamaan kylmässä vedessä, ja se tuntuu ikävältä.
Hei! Lykka till!
En iske miehiä!
Ole siellä avannossa kuin kauvan vaan haluat!!!!!!!!
Se väittää mulle vastaan. Se on mies.
Se ei oo Kiira.
Tiedän ettet ole Kiira!
Ui sinne mistä tulikin :)
Ei mulla nyt muuta.
Miehet ei munua hujaa!
Niin, kyllä tollainen juoksentelu jo kuulostaa sairaalta ja narsistiselta, onko keholle hyvä edes rääkätä itseään noin paljon. Pitäähän sitä levätäkkin.
Minäkin sain listaani porukkaa? Vaikken ole mikään!
Eli on sen Putinin tosi helppo kerätä kannatusta nazi puolueeseen, ei tarvi olla kuin tarppeks radikaali!
Sama juttu oli muuten muinoin Adoft Hitlerillä, tarpeeksi radikaalia ajatuksia ja kohta oli tukku ihmisiä jo mukana jutussa...
Näin se on helppoa....Helppoa ja kaikki on mukana!
Kunhan kännissä sopertelen mitä sattuu!
Ei mun mielipiteitä kannata otta huomioon!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mie olen kännissä......
Kiira on jo nukkumassa ja valmistautumas aamun harkkoihi.
Minun ihanne naiselle!
Kiira on aina ihana!
Vaik mun onnen toivotukset ei menekkään itse Kiiralle :/
Ehkä Kiira käy lukemas just sun toivotuksia harkkojen jälkeen.
Tulta munille :)
Tässä on menoa, kuin Tihilän kankalta konsanaan, sieltä korvesta mistä olen lähtöisin, siksi naiset ei minua tajua, olen apina!! :)
http://uk.youtube.com/watch?v=OIc4VHxU7iM
jään sinkuksi koska aina verrataan vain näihin hyvännäköisiin solakoihin unelmanaisiin...
Näitä naisia ei vain ole joka jätkälle mutta vähempi ei kelpaa.
Ja sit ihmetellään kun on niin pal sinkui nykyään.....