Mistä kumppani löytyi?

Erityisesti kiinnostaa, onko joku löytänyt kumppanin työpaikalta? Mitä ja miten tapahtui?
9843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kumppani löytyi sählyturnauksesta!

Äänestä

Kaveripiiristä.
Festareilta.
Kaveripiiristä.
Deitti.net

Mietin vaan että 24 tuntia samaa ihmistä joka paikassa 7 päivää viikossa. Vois olla että 2kk jälkeen ranteet auki.

Äänestä

Nykyinen löytyi baarista..

Olen sitä mieltä että työpaikka suhteet ei onnistu..minulla yksi työpaikka suhde takana.

Äänestä

Luulisin noin 90%a suhteista saavan alkunsa ravintolasta. Eli kyllä se sieltä löytyy. Ihmisiä joka lähtöön.

Äänestä
  • Sieltähän minäkin sen omani bongasin. Ei ne kullat ovelle tuu ja jos tulee niin se on joku tuttu todennäkösimmin! =)

    Äänestä

Eli töissä tavattiin. Liikun paljon kaupoissa ja noin 3 vuotta sitten lähes kirjaimellisesti törmäsin nykyiseen tyttöystävääni eräässä kaupassa. Hän oli siellä kesätöissä. Siitä se kiireessä alkoi, kiinnostus, ihastus.

Seuraavalla kerralla sanoin että olisi kiva jutella pidempään, kun kesken työpäivän ei aika oikein riittänyt. Samalla selvisi että kiinnostus oli molemminpuolista ja siitä se lähti.

Kohta kolme vuotta on yhdessä kuljettu ja asuttu ja onnellisia oltu.

Enää hän ei tosin ole enää samassa kaupassa töissä, muutettuaan pois paikkakunnalta minun luokseni. Itse käyn kyseisessä kaupassa edelleen työn merkeissä pari kertaa viikossa ja vien terveisiä molempiin suuntiin.

Äänestä
  • Oli ihana lukea kirjoituksesi! Olen nimittäin ihastunut työkaveriini. Olen jo jonkin aikaa pohtinut, miten lähestyisin häntä. Pakko on ollut miettiä myös seurauksia. Mutta kaipa riskit ovat pienet suhteessa siihen mitä voin saada... Yrittänyttä ei laiteta. Luin muuten jostain, että työkavereiden solmimat suhteet ovat keskimääräistä onnellisempia. Paljon onnea teille!

    Äänestä

Ammattikoulun 2.syksynä koulun kahviolla. Kaveri oli aiemmin kertonu tyypistä joka oli kertonu sille hauskasta kirjasta. Meidät esiteltiin kahviolla välitunnilla ja siittä viikon päästä nähtiin kaverin bippaloissa.. Siellä sitten illan päätteex suudeltiin pihakeinussa ja nyt takana 2,9vuotta,kihloissa 2,6v, samassa kodissa 2,5v! =) Edessä toivottavasti paaaaljon enemmän.. Ja se kirja muuten oli LINNUNRADAN KÄSIKIRJA LIFTAREILLE loistavaa textiä!!!! =D
Tsemiä SEN löytämiseen!! =)

Äänestä

Toimeksiantajan receptionistille flirttailin kevyesti kerran. Hän hymyili takaisin ja alkoi tervehtiä, ja kun minä en perinteisesti haaskaa aikaa niin kysyin haluanko hän numeroni ja annoin sen. Mitään ei kuulunut pariin viikkoon, joten päättelin että 1 1 on 2 ja piristin toisen receptionistin päivää samankaltaisilla flirttauksilla. Eipä tainnut monta päivää mennä kun kumpikaan ei enää tervehtinyt. Omituisia otuksia te naiset.

Mutta, olen henkilökohtaisesti sitä mieltä että työpaikkasuhteista ei tule mitään. Jommankumman on siirryttävä vähintään toiseen osastoon. Kun suhde päättyy niin tulee vaan ylimääräistä kitkaa työntekijöiden väliin, varsinkin jos toinen on esimiesasemassa.
Baari (tarkoitan siis kunnon räkälää) ja ruotsinlautta on molemmat varsinaisia lihatiskejä eikä siis yleensä toimi jos aikoo vähänkään vakavampaa seuraa hakea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikkumyy kirjoitti:

Erityisesti kiinnostaa, onko joku löytänyt kumppanin työpaikalta? Mitä ja miten tapahtui?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu