Mistä sinkkunaisia löytää?

Ajattelin että rupeen opiskeleen kieliä. Espanjaa olisi mielenkiintoista osata. Oliskohan noilla kansalaisopiston kursseilla sinkkunaisia? Ajattelin että sitä kautta olisi helpompi tutustua kuin jossain hämyisessä ja meluisassa baarissa. Mitä muita kursseja mahtais olla joissa sinkkunaisia on paikat väärällään vai pitääkö heti ilmoittautua "virkkaus" -kurssille? :-)
81175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siis jos ei ihan heti kursseilta, niin sen jälkeen tanssilattialta. Hyvä tapa tutustua naisiin:)

Yx sinkku

Äänestä

...saat tosiaan valita parhaat päältä. Yksi tuttuni meni, ja kauhistui - hän oli ainut mies. :)

Kasvatustiede on toinen ala, joka on naisten kansoittama.

Kaikki taideaineet (paitsi ehkä valokuvaus). Jep, älä aloita silti alastonmaalauskurssilta, voi olla hämmentävä paikka aloittaa isku-ura. Luulevat sua perverssiksi ensi alkuun. ;-))

P.S. Olet oivaltanut aika oleellista. ;-)

Äänestä
  • mennä valokuvauskurssille!! Ymmärsinkö oikein??
    Eli keväällä minä sitten räpsin kuvia...hm...
    omasta kullastani *jää mietteisiin ruusunpunaisiin*

    Äänestä

  • kannattaisi kirjoitti:

    mennä valokuvauskurssille!! Ymmärsinkö oikein??
    Eli keväällä minä sitten räpsin kuvia...hm...
    omasta kullastani *jää mietteisiin ruusunpunaisiin*

    Jep.

    Viimekeväänä olin myös polkupyöränhuoltokurssilla (kansalaisopisto); siellä oli miehiä. :-) ....siinä tarvii vielä apuakin, kun se ruuvi on ....ah...niiin ....tiukassa.....

    Äänestä

  • Mille paikkakunnalle tässä sitten oikein pitää tanssikurssille lähteä, koska täälläpäin naisten ikäjakauma kursseilla ei ole mitenkään suotuisa alle 30-vuotiaalle:
    -pari lukiolaista
    -pari n.25-vuotiasta poikaystäviensä kanssa
    -loput 40-kuolema

    Äänestä

ja tietysti venyttelytunnit ovat hyviä

ehkä joku aerobic on vähän liikaa sinulle (miesten miehisyydelle), mutta venyttelyä on ihan asiallista selittää, että lihakset jumiutuu niin kuntosalilla/pelissä/ym., että täytyy vähän huoltaa... noissa jumpissa/venyttelyissä on paljon naisia - siis voi olla jopa 70-100 naista, ja monesti ei yhtään miestä, tai 1-2 max.

Äänestä

Suosittelen seuraavia:
-Japanin alkeiskurssi
-Grönlantilainen helmikirjonta

Äänestä

kotoa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


30 v. SinkkuMies kirjoitti:

Ajattelin että rupeen opiskeleen kieliä. Espanjaa olisi mielenkiintoista osata. Oliskohan noilla kansalaisopiston kursseilla sinkkunaisia? Ajattelin että sitä kautta olisi helpompi tutustua kuin jossain hämyisessä ja meluisassa baarissa. Mitä muita kursseja mahtais olla joissa sinkkunaisia on paikat väärällään vai pitääkö heti ilmoittautua "virkkaus" -kurssille? :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu