Miten on mahdollista, että laitatin geelikynnet maanantaina ja tiistaina ovat jo irti? Haluan kynsistä eroon kokonaan, ja laittajakin on sitä mieltä, ettei tule minulla pysymään. Saanko rahat takaisin?
Geelit irtoaa
saman tien
2448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Syy irtoamiseen on todennäköisesti huono pohjatyö. Itselleni tuli asiakas myös jolla ei pysynyt (muualla tehty), syy taisi olla huolimaton pohjustus koska nyt ne on pysynyt enkä tehnyt mitään poppakonstia.
Jos tekijä sanoo ettei pysy niin aika ammattitaidotonta. En usko että saa rahaa takaisin, kysy tekijältä suoraan.
Geelejä on monenlaisia kuin myös kynsimatskuja.kaikille kynsille ei sovi kaikki geelit,pitää tekijän vähän katsoa millaset kynnet ja mikä geeli sopisi.
aina ei ole vika pohjatyössä,vaan syitä on monia.olen tehnyt geeljä 5 vuotta ja aina välillä omatkin irtoilee(ei tosin 2pvn jälkeen)
Rahoja tuksin takaisin saa,ethän saa rahaa takasin jos kampaajan laittama väri haalistuu seuraavana pvnä.Korjausta voit vaatia veloituksetta tietenkin.