Unelma mies

Pikku-Kurpitsa

Jälleen kerran olen haaveilemassa unelmamiehestäni.

Unelmamieheni ulkonäöllä ei niinkään ole väliä. En kuitenkaan pistäisi pahitteekseni, jos mies viihtyisi pelin edessä vähemmän kuin minä, sillä muuten minulle tulisi paineita laittautua yhtenään :)

Kuten jo sanoin: ulkonäöllä ei minulle ole väliä. Jos kuitenkin loisin itselleni ulkonäöllisesti komean miehen, niin hänellä olisi vaaleat hiukset ja siniset silmät. Miehessä pitää olla jotain, josta ottaa kiinni, joten laittaisin hänelle massaa enemmän kuin kukkakepille ja pituutta sopivasti, ei liikaa.

Tärkeintä miehessä on luonne. Ehdottomasti rehellinen ja hyvä sydäminen miekkonen saa vaikka heti paikan rinnaltani. Tunteellisuus ei haittaa, kunhan joka käänteessä ei tule itku kurkkuun. Tarkoitan, että hänen maailmansa ei kaadu, jos joskus sanonkin, että "pesehän itse sukkasi." Luultavasti olisin suhteen dominoiva osapuoli, mutta kyllä aikuinen mies omiakin mielipiteitä tarvitsee, kaikkea ei tarvitse tehdä niinkuin minä haluan :) Eniten toivoisin mieheltä Rakkautta isolla ärrällä. Nyrkit eivät heiluisi, mutta toisinaan hän minulle sanoisi "Kyllä minä sinua Rakastan, vaikka sinä välillä kiukutteletkin."

Suhteessa molemmat tarvitsevat omaa aikaa omien ystäviensä kanssa. Toivoisin, että poikien baari-illan aikana hän ei muiden naisten mukaan lähtisi, vaan olisi minulle uskollinen. Päivässä parasta olisi aamulla nähdä hänet ja illalla viimeisenä olisin onnellinen hänen vierellään.

Poikien harrastuksia oluen yms. suhteen en kieltäisi, jos hänkään ei minun tekemisiä liiaksi rajoittaisi. Minun puolesta katselkoon pornoa ja juokoon kaljaa, jos haluaa, sillä minullakin omat harrastukseni.

Voih... Kunpa löytäisin tuollaisen miehen. Tavallisen ja suloisen. Tärkeintä olisi, että hän jaksaisi minua rakastaa kaikista vioistani huolimatta. Missäs te tälläiset miehet olette?

Millaisia miehiä muut naiset etsivät? Kertokaa haaveistanne.

3

1022

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just tollainen

      Mies.. Vaaleat lyhyet hiukset ja siniset silmät pituutta ei liikaa vaan 178cm ja painoakin on lähemmäks sata... Ei, en ole lihava vaan lihaksikas... Ikääkin on kertynyt 28v eli mitäs sanot ja miks me ei olla jo yhdessä???

    • ihan vaan tuli mieleen,jäiköhän sulta mainitsematta et mitä ikä sulle merkitsee.entä oletko sinkku.kenties pettynyt.ois kiva tietää

    • MMJKLMS

      VAALEA TAI PUNATUKKAINEN NAINEN.ELÄINRAKAS JA KOIRA TAI KISSAIHMINEN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      720
      2590
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      342
      2213
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      2042
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      19
      1906
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1638
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1172
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1149
    8. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      1010
    9. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      63
      995
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      2
      968
    Aihe