Jälleen kerran olen haaveilemassa unelmamiehestäni.
Unelmamieheni ulkonäöllä ei niinkään ole väliä. En kuitenkaan pistäisi pahitteekseni, jos mies viihtyisi pelin edessä vähemmän kuin minä, sillä muuten minulle tulisi paineita laittautua yhtenään :)
Kuten jo sanoin: ulkonäöllä ei minulle ole väliä. Jos kuitenkin loisin itselleni ulkonäöllisesti komean miehen, niin hänellä olisi vaaleat hiukset ja siniset silmät. Miehessä pitää olla jotain, josta ottaa kiinni, joten laittaisin hänelle massaa enemmän kuin kukkakepille ja pituutta sopivasti, ei liikaa.
Tärkeintä miehessä on luonne. Ehdottomasti rehellinen ja hyvä sydäminen miekkonen saa vaikka heti paikan rinnaltani. Tunteellisuus ei haittaa, kunhan joka käänteessä ei tule itku kurkkuun. Tarkoitan, että hänen maailmansa ei kaadu, jos joskus sanonkin, että "pesehän itse sukkasi." Luultavasti olisin suhteen dominoiva osapuoli, mutta kyllä aikuinen mies omiakin mielipiteitä tarvitsee, kaikkea ei tarvitse tehdä niinkuin minä haluan :) Eniten toivoisin mieheltä Rakkautta isolla ärrällä. Nyrkit eivät heiluisi, mutta toisinaan hän minulle sanoisi "Kyllä minä sinua Rakastan, vaikka sinä välillä kiukutteletkin."
Suhteessa molemmat tarvitsevat omaa aikaa omien ystäviensä kanssa. Toivoisin, että poikien baari-illan aikana hän ei muiden naisten mukaan lähtisi, vaan olisi minulle uskollinen. Päivässä parasta olisi aamulla nähdä hänet ja illalla viimeisenä olisin onnellinen hänen vierellään.
Poikien harrastuksia oluen yms. suhteen en kieltäisi, jos hänkään ei minun tekemisiä liiaksi rajoittaisi. Minun puolesta katselkoon pornoa ja juokoon kaljaa, jos haluaa, sillä minullakin omat harrastukseni.
Voih... Kunpa löytäisin tuollaisen miehen. Tavallisen ja suloisen. Tärkeintä olisi, että hän jaksaisi minua rakastaa kaikista vioistani huolimatta. Missäs te tälläiset miehet olette?
Millaisia miehiä muut naiset etsivät? Kertokaa haaveistanne.
Unelma mies
Pikku-Kurpitsa
3
1013
Vastaukset
- just tollainen
Mies.. Vaaleat lyhyet hiukset ja siniset silmät pituutta ei liikaa vaan 178cm ja painoakin on lähemmäks sata... Ei, en ole lihava vaan lihaksikas... Ikääkin on kertynyt 28v eli mitäs sanot ja miks me ei olla jo yhdessä???
ihan vaan tuli mieleen,jäiköhän sulta mainitsematta et mitä ikä sulle merkitsee.entä oletko sinkku.kenties pettynyt.ois kiva tietää
- MMJKLMS
VAALEA TAI PUNATUKKAINEN NAINEN.ELÄINRAKAS JA KOIRA TAI KISSAIHMINEN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1772547Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki72291Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from562100- 1062020
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702014Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen341989Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la621337- 1251175
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241087- 55968