Poliisit, vartijat, järjestyksenvalvojat, puolustuvoimanhenkilöt, millaisia nämä henkilöt ovat seurustelusuhteessa? Villejä huhuja pyörii varsinkin poliiseista, mutta nykymaailmassa kun eletään, niin ei tekisi pahaa saada rinnalleen jonkun oikeasti turvallisen ihmisen :) Yleensä he ovat ulkonäöltäänkin ihan siedettäviä.
Turva-alan ihmiset
millaisia he ovat
91240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tosin kriisitilanteissa luultavasti taipuvaisempia käyttämään väkivaltaa kuin muut, varsinkin jos päihteitä kuvioissa.
Mutta suurin osa on varmaan ihan fiksuja ja tervepäisiä yksilöitä.
Kyllä jokanainen aina yhden hitlerin tarttee himaan.
täällä eräässä suuressä kaupungissa veti kymmeniä
valtavia mustelmia ja repi rautoihin ja olen hiljainen ja kiltti naisihminen, mutta olin sanonut eräässä tutkimuksessa lääkärille, jotain sopimatonta, koska verensokeri oli aivan lähellä nollaa ja näin vain sumeeta.
Poliisipartio meinasi tappaa minut, joten osaan olla todella onnellinen, kun minulla on maailman paras mies, joka rakastaa minua ja minä häntä täydellisesti.
Olen saanut ainakin poliiseista todella hirvittävän kuvan.
Ehkä tämä oli ainutlaatuinen, mutta näköjään saa tehdä mitä haluaa, kun ei ole vielä pois potkaistu......
toivottavasti tää oli vitsi..muuten toivon pikaista paranemista vakavasta mielenterveyshäiriöstä...huhuh
tiedän monia vartijoita ja poliiseja ja ovat ihania..tällä hetkellä ajattelen yhtä vartijaa..aivan ihana..
turvallisuusala piti kirjoittamani.
Eipä ne mitään vaimon hakkaajia ole, vaikka monet niin luulevatkin. Ihan fiksuja kavereita ovat. Töissäkin päivittäin käy vartijoita ja ihan mukavia tyyppejä ovat. Sopivan lepposia ja huumorintajuisia ja tarpeen vaatiessa aika tiukkojakin. Ehkä pientä piiloflirttailua on havaittavissa joillain, mutta ehkä se kuuluu niiden duuniin :D
Suurin osa heistä on oikeasti miehiä, niin fyysisesti kuin henkisestikin. Mielummin sellainen kuin joku mikkihiiri insinööri. Niin ja itsehän olen koulutettu henkilö. :)
En tiedä minkälaisia ovat seurustelusuhteessa, mutta en haluakaan tietää. Sen verran huonoja kokemuksia on poliiseista ja järjestyksenvalvojista, että valitettavasti siitä on muodostunut aikamoinen ennakkoluulo kyseisten ammattien harjoittajia kohtaan.