Autokauppiaat joutuvat todella kuseen!

Jobbari! Myytkö asiakkaille taksiajossa loppuunraiskattuja tuonti-Mersuja joiden mittaria on ruuvattu? Poikaseni, olet todella kusessa.
http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1465073
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tehtiin muutaman tonnin remontti maahantuojan laskuun! Korjaamo meinasi, että eivät maksa, mutta muuttui ääni kellossa, kun olin yhteydessä maahantuojaan!

Sieltä muuten sain sellaisen kommenti, ettei ole mitenkään tavatonta, etteikö korvattaisi myös vanhempaan autoon, jos kysessä on selvä virhe niin normi käytäntö, ettei asiakasta laiteta maksumieheksi!

Ongelma lienee suurin "merkki"korjaamot, jotka ovat tottuneet siihen, että asiakasta suorastaan kusetetaan!!

Äänestä
  • Eihän vanhempaa auto kannata viedä merkkikorjaamolle, pikkupajat tekevät prempaa työtä puolta halvemmalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rankaisija kirjoitti:

Jobbari! Myytkö asiakkaille taksiajossa loppuunraiskattuja tuonti-Mersuja joiden mittaria on ruuvattu? Poikaseni, olet todella kusessa.
http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1465073

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu