Kamala joulumuisto?

Jottei menis ihan siirapiksi niin kertokaahan kamalin joulumuistonne. Saitko vääränlaisia lahjoja, pelottiko joulupukki vai vietitkö joulun vatsataudissa?
Tuossa tulikin omat muistoni mainituksi.
4409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mäkin olen kerran viettänyt jouluyön vessassa. Silloin ei uskaltanut edes sänkyyn mennä, kun oksennusreaktio tuli suunnilleen minuutin välein. Loppuyöstä alkoi tuntua, että vähintään ohutsuoli on tulossa suun kautta ulos, kun kaikki neste ja vatsahapotkin oli tullut oksennettua jo aikoja sitten.

Äänestä
  • Ja ne jouluruokien tuoksut/hajut vatsataudin kärsimyksissä... Huh!

    Äänestä

oli yleensä ihan kivoja, vaikka isä oli aina kännissä, joko enemmän tai vähemmän, mut yleensä enemmän. Mut jos siihen ei kiinnittänyt mitään huomiota, niin sit oli ihan kivaa.

Ei mulla oikeen oo mitään kamalia joulumuistoja. En oo näin vanhempana enää joulusta silti hirveesti piitannut, et ei ne joulunpyhät nyt mun kohdalla hirveesti eroa normaalista arjesta.

Äänestä

Kutsuin miesystäväni kotiini joulun viettoon. Olin laittanut kystä kyllä ja odotin mukavaa tunnelmallista Joulua. herra sitten saapui ja ryntäsi välittömästi lähikauppaan joka oli vielä auki ja kantoi sieltä mäyräkoiran. Itse olin varannut punaviiniä ruoan kanssa ja vodkapullon glögiä varten, siis meille kahdelle kolmeksi päiväksi, näin oli tarkoitus. Ja hups, äijä kittasi kaljat, joi viinit ja salaa tyhjensi myös vodkapullon. Kun huomasin tilanteen, ilmoitin että meillä ei ole tapana ryypätä Jouluna KOSKAAN ja että nyt RIITTÄÄ!!siihen hän vastasi agressiivisella äänellä "MINÄ JUON VIINAA!".
Onneksi teini-ikäiset lapset olivat jo tuolloin nukkumassa, eivätkä nähneet kun herra konttasi alasti pitkin kämppää, välillä hortoili rappukäytävässä vessaa etsimässä. Luuli poikani vaatekaappia jääkaapiksi yms kivaa. Siinä se sitten aattoyö meni joulusikaa paimentaessa. Yritin sille vaatteitakin päälle saada, ettei munasillaa hypi jos vaikka lapset herää ja menee vessaan mutta sikapa tykkää nakuilla kotonaan, eikä tajunnut kai edes missä oli. Silmällistäkään en nukkunut tuona yönä.
Ja jos jäitte miettimään niin EI, sika ei todellakaan ole enää osa elämääni =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulahali kirjoitti:

Jottei menis ihan siirapiksi niin kertokaahan kamalin joulumuistonne. Saitko vääränlaisia lahjoja, pelottiko joulupukki vai vietitkö joulun vatsataudissa?
Tuossa tulikin omat muistoni mainituksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu