Mitä se meinaa kun verisuonet tulevatb tummaksi, mun tutullani tuli äsken ja se syö jotai lääkkeitä...( Myrkytys? Vai mikä? Nopeasti vastaus...=)
Mustat tai tummuvat verisuonet
Tappi
27606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ohentuu ja laskimot näkyvät selvemmin
Myös väsymys tai jokin voimakas ponnistelu voi laajentaa laskimoverisuonia ja ne näkyvät sitten enemmän sinertävinä
Myös jokin verisuoniin vaikuttava lääkitys voi lisätä hiusverisuonien ja laskimoiden näkyvyyttä.
Esim. Verenpaine- ja sydänlääkkeet
Tummana juovana ilmentyvä verenmyrkytys vaatii aina jonkin trauman tai jonkin pistoksen/pureman
ja juova etenee tosi nopeasti
Mulla tuli semmonen tumma juova sisäreiteen tuohon missä on joku lihasten väli ja mietin pitäskö siihen reagoida jotenkin.
Olo ei ole mitenkään normaalista poikkeava paitsi että pahoja lihas ja hermovaivoja on ollut käytännössä läpi elämän. ja suolisti ja ruokatorvi ongelmaa.jne.