Niinhän siinä sitten kävi, että miehelle välimatka oli liikaa. Pitkällisen pohdinnan jälkeen päädyttiin eroon... Sattuu niin kamalasti. Edelleen kuulemma on hänelläkin tunteet ennallaan ja monesti on jo sanonut, että tulee varmaan vielä katumaan päätöstään. Tuntuu vielä pahemmalta, kun hänkin tuntuu niin epävarmalta. Ei vaan taida kyetä kaukosuhteeseen, kaipaa läheisyyttä jne. Tahtoisin niin kavasti olla hänen kanssaan ja vielä jos tunne on molemminpuolinen, niin en tiedä, miten tästä selviäisi.
ikävää, mutta totta
:\ huoh..
62445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse myös elinkaukosuhteessa koko syksyn ja odotin jälleen näkemistä enemmän kuin mitään IKINÄ.
Eilen viimein kohtasimme. Luonnollisesti odotukset olivat nousseet viimeviikkojen aikana.
Mutta. Hetkessä koko eleämäni varastettiin. Tyttöystäväni ilmoitti vain kuivasti ja kylmästi ettei tunne mitään minua kohtaan. Kaikki tämä tui siis aivan yllätyksenä.
Jaan tuskasi.
Harmi, että sinulle kävi noin. Voimia kovasti sullekin. Itsekin oon muutamat päivät eläny jossain ihan epätodellisessa maailmassa. Päivät on täynnä surua ja ikävää. Ei niitä tunteita niin vaan saa tapettua... Eipä ole joulumielestä tietoakaan. Kamalaa, kun ei voi soittaa ja kertoa kaipaavansa, on niin yksinäistä. Sillon sen tosiaan tajuaa, miten paljon toinen merkitsee, kun joutuu luopumaan.
Jos soittaisit, voittaisitko vai häviäisitkö? Mmmm. Mieti sitä.
täällä kans. mieheni miettii että haluisiko hän jatkaa vai ei, häntä ahdistaa tämä välimatka, puolisen toista vuotta olemme yhdessä olleet. sanoo että välimatka taitaa olla hänelle liikaa, mutta silti rakastaa ja jos jättää niin katuu varmasti. tää odottamine on vieläki kiduttavampaa, ollaan kohta yli viikko yhdessä, saa nähä kuinka käy :/ vai oonkoha mä iha hölmö ku ootan että jättääkö se vai..?
kunnon tunnetta..ei se ole kuin järjestely kysymys...jompi kumpi muuttaa paikkakuntaa...miks tehdä eläm liian vaikeeksi..kerran tääl vaan eletään..
Oikea rakkaus ei kuole ja välimatkalla ei ole väliä! Jos kumpikin rakastaa niin eihän se ole kun järjästely kysymys;) Mä tekisin kaikkeni et se onnistuisi enkä jäis ihmettelemään ;)Eipä tarttis sit miettiä et miksi ja mitä olis ollut....niin mä teen ,,,;)) Mä kuuntelen sydäntä sillä meille annetaan tilaisuus ja jos sen jättää käyttämättä se menee ohi,,,;(