Minulla olisi idea antaa mahdollisuus kaikille reippaille alle 18 v nuorille ajaa jumalattoman isolla tontillani autoa, metsää maastoa suoraa jne opetusmielessä.Ajetaanhan ympäri maailmaa jo 16 v.
Mutta nyt se oleellisin elikkä hörhöt voisivat jo tässä vaiheessa poistua sivultani muut jatkakoot eteenpäin.
VAIN HYVÄT NEUVOT OLISIVAT TERVETULLUTTA KAMAA!
A. Mitä sano laki? Yksityinen suljettu alue.
B. Kulut kattaisivat koko toiminnan.(10e/kierros.)
Autoilla jotka eivät rypyistä rikkoonnu. Eikä mene nuoruus piloille.
C. Olen Liikenneturvalle ehdottanut nuoria autovarkaita auttaakseni tätä ideaa, mutta niiden järki tuli taas esille. Ei se niiden nenälle haise manilta. Sama kuin poliisilla että vain sakko, se
se on sitä jotain. Varmuuden vuoksi. Autokouluja käyvät huomaavat pian sen tosiasian ettei ole varaa ajaa alle vuoden vanhaa Bemaria, joten tällä hommalla pitäisi olla tilaus.SIIS: MAHDOLLISUUS OPASTETTUNA tulevaisuuteen. Kerro rakentava idea!
alle 18v.Mahdollisuus.
Autoilla opastetusti.
1
822
Vastaukset
- RTT
se tontillakin onnistuu. minulla on ollut jo vuosia
maalla tila autoilla. bensat maksaa, ajaminen ilmaista. kaikenlaista yrittäjää löytyy. on ajoharjoittelijaa, kortinuusijaa, pimeässä ajoapelkäävää.......vapaaehtoinen maksu on 5e päivä.
kaahamisesta 10e sakko ja porttikielto. yhtäkään kymppiäen ole saanut. tai no tunnustetaan, yhden.
kai siittä bisneksenkin vois tehdä, mutta mulla ei
ole varaa suututtaa verottajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1971545Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231288- 521052
- 72975
- 58883
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52883- 105865
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 42834
- 82820