Lancomen Virtuose oli pettymys?

Olen käyttänyt pitkään Lancomin tuotteita ja ollut tyytyväinen, mutta tämä uusi ripsari Virtuose oli kyllä suuri pettymys. Aamulla kun laittaa, niin iltapäivästä jo karisee ja silmänalustat ovat täynnä mustia pisteitä. Onkohan tämä mun tuote joku "maanantain kappele" vai onko jollain muilla samanlaisia kokemuksia?
4405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siis mikä ihme maanantain kappale??

Äänestä

Maanantain kappaleella tarkoitetaan semmoista tuotetta, mikä yleensä on hyvä, mutta erään on tullut niin sanottu "maanantain kappele", elikkä tuotannosta myyntiin on päässyt jokin paska erä?

Äänestä

En ole kyseistä ongelmaa havainnut, minulla kyllä pysyy todella hyvin ripsissä mutta en osaa levittää sitä kaarevalla harjalla luonnollisen näköisesti... Hypnose on ehdottomasti paras ripsari!:)

Äänestä

Minulle sanottiin kerran eräässä kosmetiikkamyymälässä että merkki ripsien kuivuudesta on se että ripsiväri varisee poskille. Hanki siis ripsienhoitoainetta joka kosteuttaa ripsiä, laita aamulla ennen ripsiväriä ja illalla puhdistuksen jälkeen. Samalla lailla ripset kaipaavat hoitoa kuin hiuksetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stubuliini kirjoitti:

Olen käyttänyt pitkään Lancomin tuotteita ja ollut tyytyväinen, mutta tämä uusi ripsari Virtuose oli kyllä suuri pettymys. Aamulla kun laittaa, niin iltapäivästä jo karisee ja silmänalustat ovat täynnä mustia pisteitä. Onkohan tämä mun tuote joku "maanantain kappele" vai onko jollain muilla samanlaisia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu