Miehen katkeruuden takana ei ole nainen, vaan naisettomuus.
Katkeruudesta
kaikkien yleistyksien äiti
8431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mikä on katkeruus? Miten se ilmenee? Mistä tiedät että kyseessä on katkeruus?
määritelmän tapaista.
Katkera syyllistää, eikä näe syytä itsessä.
olla, vaikka näkis syyn itsessään. Ei ole riittävä selvitys.
itseään. Kun lakkaa syyllistämästä itseään, on myös katkeruus pois.
höh. meinasin vastata mut en jaksa.kysyn sit: mut mitä jos haluaa et toinen muuttuu, mutta ei ole katkera, kun tietää, että itse on syyllinen?
toinen muuttuu? Voiko yhden halu muuttaa toisen?
Jos on itse syyllinen ja haluaa, että toinen muuttuu niin onhan sitä katkera itselle, jos haluaa toisen muuttuvan, eikä halua muuttua itse.
Jokainen muuttuu silloin kun itse niin haluaa. Ei ennen.
se ettei ole itse muuttunut naismaiseksi ja selkärangattomaksi mielistelijäksi ei tarkoita sitä ettei ko. henkilöllä ole henkilösuhteet kunnossa myös vastakkaiseen sukupuoleen
"se ettei ole itse muuttunut naismaiseksi ja selkärangattomaksi mielistelijäksi ei tarkoita sitä ettei ko. henkilöllä ole henkilösuhteet kunnossa myös vastakkaiseen sukupuoleen"
Ai jaa? Sinulla ei tunnu olevan kunnossa. Nimittäin on olemassa sellaisia naisia jotka eivät petä ja joiden kumppaneiden tai yhdyntöjen määrä (sanaa yhdyntä ei tarvitse laittaa lainausmerkkeihin, kuten sinä teit) on juuri se minkä nainen sanoo sen olevan. Että silleen. Älä katkeroidu vain siksi että olet törmännyt vääriin naisiin.
T: Kunnon nainen