Olen 16 ja poikaystäväni on 18. Poikaystävälläni on oma kämppä ja olen siellä yötä monesti. Poikaystäväni on ihana ja rakastan häntä. Mutta kun hän juo niin hänestä tulee väkivaltainen. Hän lyö, syyttelee pettämisestä(vaikka en koskaan ole häntä pettänyt) ja haukkuu huoraks. Kerran hän pakotti minut seksiin. Hän oli baarissa kavereiden kanssa ja minä olin hänen luonaan jo nukkumassa, kun hän yöllä tuli baarista ja kävi suoraan päälleni. Sanoin ettei minua nyt huvita ja halusin nukkua mutta hän ei kuunnellut minua. Sammalsi vain kännissä että jakelenhan minä muillekkin. Yritin päästä pois mutta hän on minua paljon vahvempi. Minuun sattui, itkin ja pyysin häntä lopettamaan mutta hän vain haukkui ja syytteli minua kaikesta ja jatkoi panemista. Silloin sanoin aamulla, että jätän hänet, mutta hän pyysi anteeksi ja sanoi että rakastaa minua eikä se enää toistu. Minä tietenkin uskoin, mutta aina saan pelätä, kun hän sanoo menevänsä juomaan.
Mitä teen? En voi jättää häntä, kun minulla ei ole muita ja poikaystäväni sanoo kuolevansa jos jätän hänet.
Mitä teen? En voi jättää häntä, kun minulla ei ole muita ja poikaystäväni sanoo kuolevansa jos jätän hänet.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eihän tollasessa poikaystävässä ole mitään ihanaa!!!!Jätä se jätkä välittömästi,sä olet niin nuori että sulla on elämä edessäsi ja tapaat varmasti monia muita ja täysjärkisiä miehiä,et saa ajatella että hän olis sulle se ainoa oikea.Hänkö sulle on niin sanonut?Jos kyseisen henkilön käytös on jo nyt noin väkivaltasta niin se ei kuin pahenee,sulla olis ollut mahdollisuus tehdä rikosilmoitus jo tosta raiskauksestakin ja lyömisistä.
Poikaystäväs on malliesimerkki manipuloivasta ja määräilevästä,sairaasta ihmisestä joka ei tapojansa muuta vaikka raiskauksen jälkeen olisi mitä sanonutkin.Vaikka hän vannois kuinka ettei tapahtumat toistu,niin ei siihen kannata uskoa ja elämäänsä luottaa.
Jos ja kun,niinkuin toivon sydämeni pohjasta,jätät poikaystäväs,se ei siihen kuole.Se,että se sanoo kuolevansa on vaan kiristyskeino pitää sut sidoksissa siihen ihmiseen.Se ei todellakaan tapa itteensä,narsisti ihailee itteensä liikaa että tekis niin.Sä et ole vastuussa sen kusipään elämästä vaan omastas! Arvosta itseäs ja omaa elämääs ja henkeäs varsinkin!
Ilmeisesti tää jätkä on muutenkin musertanut sun itsetuntos koska yhä edelleen olet sen kanssa vaikka se on tehnyt sulle vaikka mitä kamaluuksia.Välillä kehuu ja välillä haukkuu.Jätä sen jutut omaan arvoonsa ja yritä katsoo teidän tilannetta vähän niin kuin ulkopuolisen silmin,niin sun silmät aukee ihan uudella tavalla.
http://www.narsistienuhrientuki.info/
http://www.turvakoti.net/mista apua/mista apua naiselle/
Jätä se kusipää ennen kuin se raiskaa sut uudestaan tai hakkaa sut ehkä viimein hengiltä!
kun oma järkesi puuttuu, mitään ei todellakaan ole tehtävissä! Kärsi tyhmyytesi seuraukset.
... elänyt tuollaisessa "suhteessa", pariinkin otteeseen (jotkut viisastuvat hitaammin kuin toiset, joo). Tapasin miehen, "eka Rakkaus", juuri 16 vuotiaana, hän kahdeksantoista. Tiesin jo tuolloin, että alkoholi on iso osa hänen elämäänsä, mutta mitäpä 16 vee tyttö tajuaisi? Oma elämä täysin pipariksi: väkivalta, rikokset, huumeet, koko p..ka. Pääsin irti muutamaksi vuodeksi, onneksi.
Yritettyämme uudelleen, kaikki oli entistä kamalampaa: Huomasin soveltavani unohdetuiksi luulemiani oppeja oikein tehokkaasti. Jätin törtön, joka ei muutu, toistamiseen ja lopullisesti. Eikä ole edes ikävä!
Väkisinmakaamiset, lyömiset, juomiset, rötöstelyt, "jännittävä elämä".. Nyt hoidan itseäni ja annan miesten toistaiseksi olla.
UNOHDA SE POIKANEN ja HETI!!! Muista arvosi...
Mitäs jos ensimmäiseksi marssit poliisiasemalle ja teet rikosilmoituksen pahoinpitelyistä ja raiskauksesta. Olisko siinä ideaa?
Sitten voitte jatkaa sen ihanan poikaystävän kanssa taas.
Ennen kuin saat kunnolla kuonoon.Sinulaisia hakattavia ollapitää noille KAHELEILLE.!Lopeta suhde ennen kuin on myöhäistä.Ykskerta raiskaavat PORUKALLA.!!!!!!!!!!
Sinä kuolet jos jäät. Tuollainen pojan nulikka hakee uuden uhrin ja jatkaa tekosiaan.
Sinä et häntä muuta vaikka rakastaisit ja hakisit tähdet taivaalta.
Tarvitset apua itsellesi, sinut on raiskattu tee rikosilmoitus pikaisesti.