IBANEZ GRG170DX-CA - kitaran hankinta

kertokaas mitä mieltä olette tälläisestä kitarasta: IBANEZ GRG170DX-CA? http://www.thomann.de/fi/ibanez_grg170dxca.htm
kyseessä olisi siis ensimmäinen sähkökitarani, ja budjetti olisi reilut 200euroa. antakaas plussia ja miinuksia kyseisestä kitarasta.
2726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuolla olisisihan kitara-aluekkin tätä varten.
Asiaan. Kaverilla oli tuo ekana keppinä, ja kai se sillä soitteli. Muistaakseni kampea käyttäessä vire ei pysynyt kauhiasti.

Äänestä

Jos alottelet kitaran soittoa niin kannattaa hankkia joku ibanezin jumpstarin kitarapaketti. Sillä pelkällä sähkiksellä ei luoda koko ääntä. Paitsi jos et aatellu hakea bändiin tai keikoille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepittäjä kirjoitti:

kertokaas mitä mieltä olette tälläisestä kitarasta: IBANEZ GRG170DX-CA? http://www.thomann.de/fi/ibanez_grg170dxca.htm
kyseessä olisi siis ensimmäinen sähkökitarani, ja budjetti olisi reilut 200euroa. antakaas plussia ja miinuksia kyseisestä kitarasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu