E-pillerit ja alkaholi ?

Saakohan ottaa parit kun käyttää e-pillereitä. Kun en yleensä juo ku yhden tai 2 niin ei varmaan haittaa ?

teidät mielipiteet ?
4478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niitä pillereitä, ei e-pillereillä ole kontraindikaatiota alkoholin kanssa.

Äänestä
  • Tutkimusten mukaan naisilla, jotka syövät pillereitä ja juovat, testosteronitaso nousee normaalia korkeammalle ja saattaa aiheuttaa esim. agressiivista käyttäytymistä ja mielialojen heittelyä. 2 tuskin haittaa, mutta kannattaa itseään tarkailla joka tapauksessa.

    Äänestä

on selväki asia ettei e pilsut ja alkoholi sovi yhteen sehän laskee e pilsujen muuteski heikkoo tehoa melkeen minimiin! voi äly tätä kansaa

Äänestä
  • e-pillereiden tehoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liktyyk kirjoitti:

Saakohan ottaa parit kun käyttää e-pillereitä. Kun en yleensä juo ku yhden tai 2 niin ei varmaan haittaa ?

teidät mielipiteet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu