Takana jälleen PuistoBlues, nyt saatiin vettä niskaan, mutta silti tunnelma ja artistit piti meidät lämpiminä.
Tulipa tutustuttua uusiin artisteihin, esim. Erja Lyytinen, mutta eipä löytynyt eilen hänen levyään, sitä ekaa, mistään ja aika monta levynurkkausta tutkin.
Hanne Boel oli upea, uusi Tina Turner kenties.
Kiitos kaikille "naapureille", no sille keltasadeviitta miehelle ei, kun oli koko aika edessä seisomassa :-(
yleisesti ottaen kaikilla oli oikea bluestunnelma.
Ensivuonna taas nähdään :-)
PuistoBlues
9
645
Vastaukset
- Raytheon
Kyllä siellä Vanhankylänniemessä oli ko. levyä saatavailla. Siellä rinteen yläosassa, lähellä Puistobluestuotteiden kojua, oli Fennica Recordsin tiski, jossa oli riittävästi kumpaakin Erjan levyä myynnissä. Taisi maksaa jotakuinkin 15 eskoa, kun sen ostin.
Eli esim. Fennicasta kannattaa kysellä. - Ida
Moikka,
Seuraavista liikkeistä voi mm.levyä kysellä:
Fennica Records
www.fennicakeskus.fi
Viiking Musiikki, Kuopio
www.viikingmusiikki.fi - webmaster/erjalyytinen.com
Hei!
Erjan levyjä (Attention!, Wildflower) löytyy kaikista levykaupoista, mukaanlukien Anttilat jne. Levyt on monesti sijoitettu "outoihin" paikkoihin, kuten 'Suomirock', 'Iskelmä' jne. Mutta kysymmällä myyjiltä kiekot löytyy varmasti. :).
terv. webmaster / erjalyytinen.com- Niina
Myyjiä ei nykyään saa missään enää kiinni, mutta jos se nyt voi löytyä mainitsemistasi ryhmistä, niin uusi yritys ja etsintä suomi-iskelmistä.
Pakkohan ne on saada :-)
- xddf
Minulta meni silloin maku koko tilaisuuteen,kun järjestysmiehiksi oli 90 luvulla palkattu rikollisjärjestö Cannonballsin liivimiehiä.
- Olet pentti hilkuri
no johan nyt!
Voi sinua pikkurukkaa....
Etkö sen takia enää ikinä kuuntele bluusia?- dtjt
EN ENÄÄ KOSKAAN.PASKAA NEEKERIMUSAA.
- se siitä
Eipä nähdä enää puistobluesissa 2014. Omien picnicjuomien tuonti ei ole sallittua. Katso puistoblues.fi. EiI oo mikään picnic, kun ostat kalliin bissen kaljateltasta kaukana esiintymislavasta.
20 vuotta oli ihan ok. Holhous ei sovi aikuisille.- Blueslover
Ihan samat fiilikset .
Ne 20 vuotta oli todella mukavia bluesin ilojuhlia picnic-meiningillä maustettuna.
Nyt en enää osallistu. Miksi kaikki menee huonompaan?
ihmettelen.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.745009Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.153398Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j242700Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571747- 471576
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441346- 941342
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2321213Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.711025IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra54912