joku joskus jossain käski katsoa peiliin jos ei töidä löydy. No olen kaiket päivät ja illat katsonut peiliin ja siellä mitään töitä ole. Narrasitteko te?
Käskettiin
katsoa peiliin
6375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
minua ottamaan itseäni niskasta kiinni..eipä tunnu auttavan sekään.aivan idiootteja moisten neuvojen jakelijat.
Mulle ehdotettiin elämänhallinta kurssia, koska harrastukseni ja ylimääräinen aktiivisuuteni (liikkuminen) ovat este työn saamiselle. Minä vastasin siihen, että kyllä töitä voi tehdä vaikka molemmat jalat tai kädet olisi amputoitu, jos vain työnantajat huolivat.
Harrastukseni ovat loukkaantumisien ja vaivojen takia merkittävä tekijä työllistymisessäni.
Olipa hauska juttu.
Tarkoitus peiliin katsomiseen on se, näkyykö sieltä syypää siihen ettet ole saanut työtä. Se peilistä katsova tyyppi pystyy toimillaan poistamaan työttömyyden tämä peiliin katsojan kohdalta.
näkynyt mitään syyllistä.Oma kuva siellä oli.katsoessani sen taakse en myöskään nähnyt mitään,joten otin itseäni niskasta,ei apua.
että kun töitä ei löydy ja menee käymään jälleen kerran uuden koulun. tulee pari kolme vuotta ikää lisää. Sitten oletkin liian vanha tai ylikoulutettu tai työkokemusta on liian vähän, paikan vie se, joka on ollut ehkä vuoden enemmän töissä sillä aikana kun itse on käynyt uutta koulua. Työttömyyden itseltään saa poistettua, kun vielä tulee syyllistämiset kaupan päälle. Menee mielenterveys ja tulee hulluksi. Jos koko ajan tekee jotain, vikaa on kuitenkin jossain. Jos ei tee mitän vika on itsessä. Itsen vika on sekin, jos pomon epäpätevä vaimo palkataan (valitettavasti totta vielä nykyaikanakin). Mitäs ei ole mennyt sen pomon kanssa naimisiin.
Nautitko sinä siitä, että saat jankkaamisellasi mielenterveysongelmia? Jos joku niitä saa, syy on sinun!! Olethan sinäkin sanojesi mukaan saanut töitä. Itse en palkkaisi tyyppiä, joka tuntikausia kirjoittelee syyllistäviä viestejä työttömien palstalle. Pitäisin friikkinä ja epäilyttävänä.